Moda dünyasının 10 yıldır içerisinde bulunan tasarımcı Nazlı Menekşe, Coco Chanel’in dediği gibi “Moda geçici; stil kalıcıdır” sözlerinden yola çıkarak moda dünyasını ve yeni koleksiyonu Fairy Tale’i anlatıyor.

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Sultan hamamlı bir kumaş tüccarının kızı olarak dünyaya geldim. Aslında üçüncü kuşak tekstilciyim. Babam tarafından sektöre ve modaya yönlendirildim.
Bu mesleği yapmak için doğmuşsunuz sanki…
Evet, küçüklüğümden beri bu işte çok başarılı olacağımı düşünür ve modaya aşkla bakardım.
Moda yolculuğunuzu sizden dinleyebilir miyiz?
Yeditepe Üniversitesi Moda Tekstil Tasarımı bölümünü bitirdikten sonra grafik-tasarım üzerine tezli yüksek lisansımı tamamladım. 2010 yılında doğup büyüdüğüm, Teşvikiye Narmanlı apartmanında butiğimi ve atölyeni kurdum. Birçok televizyon programına, dizilere ve ünlü isimlere stil danışmanlığı yaptım. 7’den 77’ye uzanan geniş bir yelpazeyle özel günler için koleksiyonlar hazırlıyorum. Modasız geçirdiğim bir günüm yok.
Peki, moda sizin için ne anlama geliyor?
Tarzını şık ve elegan bulduğum Coco Chanel’in dediği gibi “moda geçici, stil kalıcıdır”. Sadece moda diye alıp giymek yerine, vücudumuzu iyi tanıyıp, kendimize yakışanı giyinmek her zaman şık ve tarz görünmemizi sağlayacaktır.
Yeni koleksiyonunuz Fairy Tale’in hikayesini anlatır mısınız?
Bence herkesin dünyası kendi masalı… Ben şık, kendi ayakları üstünde durabilen kadınlara hitap ediyorum. 2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonum Fairy Tale’de; uçuşan şifonlar, ipekler, ziberlinler kullandım. Bu sezon dantel, pul, taş ve parıltı ön planda ve benim koleksiyonumun da olmazsa olmazları… Üç boyutlu çiçekler de koleksiyonumda yer alıyorlar. Renklere gelirsek; lilayı, pudranın her tonunu, kırmızıyı, griyi, maviyi, pembeyi ve tonlarını kullandım.
Kendi tarzınızı nasıl yorumlarsınız?
Dolabımın olmazsa olmazları tabii ki Charmante by Nazlı Menekşe’nin tasarımları… Günlük hayatımda olabildiğince sade giyinirim. Tercih ettiğim markalar ise Maxmara, Kenzo, Gucci, Armani, J Brand Jeans, H&M ve Zara. Ayakkabı ve çantada Chanel’den vazgeçmem. Giuseppe Zanotti’yi gece ayakkabılarım için tercih ederim.