BG Luxury Jewelry markasının yaratıcısı Gözde Nur Kılavuz ile koleksiyonunun hikayesini konuştuk.

Markanızı kurmaya nasıl karar verdiniz?
Markamı kurmaya belli bir alt yapı oluşturduktan sonra karar verdim. Ailemin 37 yıldır altın ve pırlanta sektöründe yer alması bu süreci hızlandırdı diyebilirim. Kendi yaptığım tasarımlarla mücevheri ve pırlantayı ”Zerafetin Ruhu” adı altında toparladım. Kendi yaptığım tasarımlarla mücevheri ve pırlantayı ”Zerafetin Ruhu” adı altında toparladım. Eğitimimi reklam ve marka, ayrıca değerli taş uzmanlığı tasarımı üzerine tamamladığım için bu adımı atmak benim için hiç de zor olmadı.
Tasarımlarınızın çizgisinden söz eder misiniz?
Abartıdan uzak gösterişi severim. Bu bakış açımı tasarımlarıma yansıtıyorum. Ayrıca tasarımlarımda renkli taşları sıklıkla kullanıyorum. Bu değerli taşları zarif ve ihtişamlı buluyorum. Bence bir kadını kadın yapan ışıltısıdır. Her kadın ışıldar BG Luxury Jewelry’nin yaptığıysa onlara mücevherleriyle renk ve ruh vermek.
Kişiye özel tasarımlar yapıyor musunuz?
Tabii ki oluyor fakat her istenilen tasarımı yapmıyoruz. Bir tasarımcı olarak çizgimin dışına mümkün olduğunca dışına çıkmamaya çalışıyorum.
Koleksiyonlarınızda hangi parçalar yer alıyor ve hangi metaryelleri kullanıyorsunuz?
Pırlanta ürünlerimiz 18K ayar altın D, E, F, G kalite taşlardan, normal kristal taş kullandığımız ürünler ise 14K ayar altından oluşuyor. Markamız altın ve pırlanta üretiminde işçilik kalitesini en üst standartlarda tutuyor. BG Luxury Jewelry, mücevherin yalın ve ihtişamlı olan parçalarını ”Zerafetin Ruhu” adı altında sunuyor.
Tasarımlarınızı oluştururken nelerden ilham alıyorsunuz?
Beni heyecanalandıran her şey ilham kaynağım diyebilirim. Tarihe duyduğum hayranlık, sanata olan ilgim mücevher tasarlarken ilham kaynağı olabiliyor.
Peki, sizi yansıtan tasarımlarınız var mı?
Sade geometrik şekiller veya tek mücevher parçalar çizgimi yansıtıyor. Tasarlamayı en çok sevdiğim parçalar ise yüzükler. Çünkü yüzüklerin kadınları güçlü gösterdiğine inanıyorum. En sevdiğim parça ise ”Rasasi” adı verdiğim, Arapça’da da gri renk anlamına gelen yüzüğüm.
Sizce mücevher tutkunları BG Luxury Jewelry’i neden tercih etmeliler?
Ben sadece tasarımcı taş uzmanı bir marka sahibi değilim. İnsanların yaşantılarına ortak olan, onlarla zevklerini paylaşan, takı ve mücevher konusunda en doğru seçimi sunup yaptıran bir rehberim. Bu yüzden önce beni, sonra markamı tercih etmeliler. BG Luxury Jewelry ürünlerini taktıklarında kıyafetlerine göre değil, ruh haline ve kendi benliklerine göre takmalılar ve ürünler onlar için bir tılsımı olmalı. Renkler ve değerli taşların enerjisi burada büyük bir rol oynuyor.