Ekranların son dönemde aranılan yüzlerinden olan Özge Aran, yeni dönemde TV’de karşımıza çok daha fazla çıkacak. Gelen projeleri değerlendirme konusunda hassas olan Aran’ a göre günümüzün efsane ismi Şener Şen ve Haluk Bilginer’in gelecekteki varisi ancak Halit Ergenç olabilir.

Röportaj: Ecem Saral

Women’s Style Türkiye : Oyunculuk serüveni sizin için nasıl başladı?
Özge Aran: Her insanın çocukluktan beri bir meslek hayali olur. Benim her zaman birden fazla meslek hayal ettim. Hem doktor hem öğretmen hem avukat hem polis belki daha sayamadığım birçok mesleği yapmak istedim. Sonunda keşfettim ki oyunculukta hepsini aynı anda yaşayabiliyorsun oyunculuk benim için çok meslektir. Önce okul oyunlarımda başladım oyunculuğa, sonra tiyatro eğitimi, sonra kamera önü eğitimi derken küçük küçük roller ile başladım. Bugüne kadar birçok önemli proje içerisinde yer aldım, çok önemli oyuncular ile oynadım. Ve tabii çocukken olmak istediğim mesleklerin birçoğunu kamera karşısında canlandırma şansı buldum.

WS: Hedeflediğiniz gibi mi gidiyorsunuz yoksa tahmininizden daha mı zor oyunculukta basamakları çıkmak?
Ö.A. : İnsan hemen yükselmek istiyor zirvede olmak istiyor ama oyunculukta bu çok zor. Basamakları teker teker yavaş yavaş çıkmak gerekiyor, en önemlisi sabır gerekiyor. Öncelikle çok çalışmak gerekiyor, çok disiplinli olmak gerekiyor. Ve tabii biraz da şansa ihtiyacınız oluyor. Hedefim çok iyi bir karakter oyuncusu olmak, umarım bir gün o noktaya da ulaşabilirim.

WS: Hayalinizde hangi rolü canlandırmak var? Kiminle aynı yapımda yer almak istersiniz?
Ö.A : Hayalim bir Çağan Irmak filminde oynamak. Çağan Irmak’ın tüm filmlerini defalarca izledim, birçok rol için acaba ben nasıl oynardım dediğim roller var. Kısmet belki bir gün o şansı da yakalayabilirim. Ve küçükte olsa Halit Ergenç ile aynı projede yer almak bir diğer hayalim. Bugünün efsaneleri olan Şener Şen, Haluk Bilgiler gibi oyuncuların yerini gelecekte alacak isimdir bence Halit Ergenç ve oynadığı tüm rollerinde saygıyı hak ediyor.
Bunun yanında oyunculuk ile ilgili birçok eğitim almakla birlikte Müjdat Gezen’in öğrencilerinden birisi de olmak isterdim. Bence Türkiye’nin en önemli okullarından birisi MSM ve açık söylemek gerekirse en önemli hayallerimden birisi de bir gün Müjdat Hoca’nın öğrencisi olabilmek.

WS: İki kız çocuğu sahibi olduğunuza inanmak çok güç. Sanırım çok erken yaşta doğum yaptınız? Kızlarınız kaç yaşında?
Ö.A : Evet genel olarak pek inanmıyorlar, bazen be bile inanamıyorum 🙂
Meleğim 10, Melikem 8 yaşında. Onlar benim bu dünyadaki en değerli varlıklarım.

WS: Anne olmak kadın bir oyuncu için avantaj mı dezavantaj mı?
Ö.A : Anne olmak benim için her açıdan avantaj. Bir kere onlar sayesinde çok güçlü olduğumu düşünüyorum ve bunun bana verdiği enerji ile her şeyin üstesinden gelmek ve başarılı olmak çok mümkün. Oyuncu olmanın getirdiği zorluklar ile bazen az görüşüyor olsak da seslerini duymak bile hayat motivasyonumu artırıyor.
WS: Peki bir anne olarak kusursuz fiziğinizin sırrı nedir?
Ö.A : Biraz şans biraz dikkat biraz da spor kusursuz bir fizik için yeterli. Yapı olarak zaten çok fazla yemek yemiyorum. Spor ise benim vazgeçilmezim.
WS: Şu an gündem de hangi projeler var?
Ö.A : Sürpriz 🙂 Güzel projeler yolda, çok yakında yeniden ekranda olmanın heyecanını yaşıyorum.
WS: Günümüzde pek çok oyuncu albümde çıkarmaya başlamışken sizin gibi bir konservatuvar eğitimi almış birisinden Türk sanat müziği albümü gelir mi?
Ö.A : Şarkı söylemek benim için inanılmaz güzel bir duygu; çok seviyorum müzik benim vazgeçilmezim.
Albüm çıkarmayı da düşünmüşlüğüm var ama şu anda çok yoğun bir temponun içindeyim, vakit yaratmak çok kolay olmuyor. İlerleyen zamanlarda neden olmasın!

WS: Kalbimin Sultanı dizisindeki role çok yakışmıştınız. Gerçek hayatta da sizi Rus zannediyorlar ve Türkçe konuştuğunuzda şaşırıyorlar mı?
Ö.A : Lady Catrin benim için önemli ve sevdiğim bir karakterdi. Hayatta en çok karşılaştığım durumlardan birisi de bu. Gerçek hayatta da çok fazla Ruslara benzetiliyorum hatta Türk olduğuma inanmayanlar bile oluyor. Spasiba bazen günaydından daha çok kullanılan bir kelime oluyor benim için 🙂