Women’s Style Genel Yayın yönetmeni Didem Yeniay Duru Önver’le samimi bir röportaj yaptı. İşte o röportajdan bazı bölümler!

Ne zamandan beri YouTube’tasın?

YouTube için üç yıldır video çekiyorum ama küçük yaşlardan beri iyi bir YouTube izleyicisiyim.

Video çekmeye nasıl karar verdin?

Anı kanalı olan Amerikalı YouTuber’ları izlemeyi çok seviyordum. Ben de öyle bir kanal kurmayı istiyordum ama cesaret edemiyordum. Çünkü Türkiye’de örneği olmayan bir konseptti. Bu yüzden arkadaşlarımı teşvik ediyordum, beraber video çekmek için. Günün birinde arkadaşlarımdan biri “tamam” dedi. Kanalı hemen açtık, video çektik ama o üç videodan sonra ayrıldı. O süreçte cesaretimi topladığım için ben devam ettim ve hala da devam ediyorum ((Gülüyor).

Videolarının izleyicilerine mesajı var mı?

İnsanlara ne olursa olsun mutlu olmalarını ve yollarına devam etmelerini söylüyorum. Günlerini çok kötü geçirmiş olabilirler veya başkarına utanç verici bir olay gelmiş olabilir… İşte o zaman diyorum ki yüzünüzü asmayın, videolarım gelsin aklınıza… Ben sizden daha kötüsünü yaşamış olabilirim. Hayat bu, insanın başına her şey gelebilir diyorum.

Peki sınırların var mı? İzleyicilerin için tüm anılarını paylaşır mısın?

Tabii ki var. Bir insanı zor durumda bırakabilecek olayları anlatmıyorum. Videolarımda zaten detay da vermiyorum.

Peki, YouTube seni nasıl değiştirdi?

Artık kendine daha fazla güvenen biriyim. Çünkü çok fazla olumsuz yorumla baş etmek zorunda kaldım ve bu da beni güçlendirdi. Dünya sandığın gibi bir yer değil derlerdi, olumsuz yorumlardan sonra öyle olmadığını anladım.

Nasıl bir yermiş dünya?

Çok fazla sınırları olan bir yermiş. Bana göre herkes tek tip olmamalı. Kimseye bir zararı yoksa tabii.. İnsanlar bunun olabileceğini anlamıyor, bilinçlenmeleri gerekiyor.