NGSTYLE Yönetim Kurulu Başkanı Nazlı Gürer Aldıkaçtı ile NGSTYLE’ı konuştuk.

NGSTYLE’ı hayata geçirmeden önce neler yapıyordunuz?
Üniversiteyi bitirdiğim gün iş hayatına atıldım. O günden bugüne kadar çalışmaya ara vermedim. NGSTYLE’ı kurmadan önce, 11 yıl bir tekstil firmasında yönetici olarak çalıştım. Bir gün ani bir kararla kendi markamı hayata geçirmeye karar verdim ve adımın baş harflerini vererek NGSTYLE’ı kurdum. 2003 yılından beri de kendi markam için çalışıyorum. 15. yılımızda, tasarımdaki gücümüzü mağazalaşma ve satış süreçlerinde de gösterdik. Bugün yurt içinde ve yurt dışında 150 satış noktası, 8 mağaza ile kadınlarla buluşan güçlü ve niş bir marka olduk.


NGSTYLE’ı kurmadan önce neler hedefliyordunuz?
Yola çıkmadan önce niş bir butik kurma hedefindeydim. Fakat bana güvenen insanlar butik kalmamı istemeyip beni desteklediler. Bu sayede NGSTYLE markasıyla sektöre hızlı ve büyük bir giriş yapmış olduk. Bugün de butik marka mantığından ödün vermeden büyümeye özen gösteriyoruz.
Peki, NGSTYLE şu an neleri hedefliyor?
Türk kadının kombiniyle her zaman rahat hissetmesi ve şık görünmesi ilk hedefimiz. Bunun için yüksek kaliteli kumaşlar ve kalıplar kullanıyoruz. Modanın gizli kahramanları olan yan malzemelere çok önem veriyoruz. Örneğin terletme yapmayan yüzde 100 viskon elyaf astarlar kullanıyoruz. Böylelikle de kadınların çok seveceği zamansız koleksiyonlara imza atıyoruz.
2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonunuz hakkında bilgi verir misiniz?
Bu sezon kadınları rüyalar alemine götürüyoruz. Koleksiyonumuz, Gezgin Ruh, Düş Yolu ve Sanal Macera temalarından oluşuyor ve yazın tüm renklerinden ilham alıyor. Koleksiyonumuzun ana gruplarındaki parçalar; şık krepeler, dantel ve işleme detaylarıyla modern görüntüler kazanıyor. Özellikle bu sezon çok kullanılan volanları ve fırfırları şifon kumaşlarla birleştirdik. Asimetrik kesimler ve kloş kalıplarımızla günümüzün çalışan kadını günlük hayatta da şık görünebilecek. Tüm bunların dışında çiçek desenleri, bohem detaylar, nakış ve baskılar koleksiyonumuzda ön planda.
NGSTYLE kadınını nasıl tanımlarsınız?
Kendine güvenen, başarılı, ne istediğini bilen, yalın ama iddialı şıklığı seven bir kadın diyebilirim.
Peki NGSTYLE’ın hedef kitlesini nasıl tanımlarsınız?
Hedef kitlemiz, genç ve dinamik 20-65 arası geniş bir skala. NGSTYLE sadece çalışan kadınların değil; çalışan, şehirli ve modern kadının markası. Her ortamda farklı ve şık olmak isteyen, ayrıntılara önem veren, günlük koşturmaca içinde girdiği tüm ortamlarda kendini iyi hissederken, rahatlığından da ödün vermek istemeyen tüm kadınlara hitap ediyoruz.

Koleksiyonlarınızın hazırlık sürecini anlatır mısınız?
Hazırlık süreçleri artık çok doğal işliyor. İşin en keyifli kısmı bu süreç olsa da çok titiz, özel ve özenli çalışıyoruz.
Koleksiyonlarınızı hazırlarken nelerden ilham alıyorsunuz?
Bazen çıktığım bir seyahatten, bazen dinlediğim müziklerden, bazen izlediğim filmlerden… Hayatın farklı farklı alanlarından ilham alıyorum.
Peki sizin stilinizin olmazsa olmaz parçaları neler?
Kalem etek, mini etek, mini elbise, skinny jean pantolon, deri pantolon, blazer ceket ve beyaz gömlekten vazgeçmem.
Türk kadınının stilini nasıl buluyorsunuz?
Çok beğeniyorum. Bana göre son derece bakımlı ve şıklar. Modayı ve dünyadaki trendleri de yakından takip ettiklerine inanıyorum.

Röportaj: Didem Yeniay