Karbon peeling uygulamasını anlatır mısınız?
Özel bir teknolojiye sahip NdYag lazer ve karbon kremin birleşimiyle çalışan bir uygulamadır. Yılların cildimizde bıraktığı can sıkıcı izleri, çizgileri, sarkmaları, genişlemiş gözenekleri silmek için kullanıyoruz. Karbon kremi, lazer atışlarıyla ani olarak ısınıp yüzeysel tabakayı kaldırıyor. Bununla beraber lazerin hücre yenilenmesini sağlayan fotoaktivasyon etkisi de gerçekleşiyor. Ciltteki kolajen üretimi tetikleniyor ve cilt elastikiyet kazanıyor.

Karbon peeling sonrasında ne tür değişimler görürüz?
Bizim PST de dediğimiz karbon peeling’in en iyi taraflarından biri, erken sonucu hemen tedavi sonrasında görebilmemiz. Pürüzsüz bir cilt ve gözeneklerin hemen sıkılaşma cevabı vermesi gibi… Sonrasında da faydalı sonuçlar devam ediyor. Cildin sıkılığı artıyor, aşırı yağ salgısı dengeleniyor, ince çizgilerin görünümünde azalma sağlanıyor.

Başka yöntemlerden ne farkı var?
Genişlemiş gözenekler, sarkmış ve matlaşmış cilde karşı karbon peeling, her mevsim kolayca uygulanabiliyor ve günlük yaşantıyı etkileyecek bir durum oluşturmuyor. Güvenli, hızlı ve çabuk sonuç veren bir peeling etkisi gerçekleştiriyor.

Dr. Nalan Okullu

Bu kadar çabuk etki eden bir yöntemin yan etkileri de vardır mutlaka…
Uygulama sırasında hissedilen hafif batmalar ve yapıldıktan sonra cildin hafif pembeleşmesi dışında bir yan etkisi yok. Kızarıklık ve kabuklanma yapmıyor. Birçok peeling yönteminden farklı olarak PST’yi yazın da rahatlıkla uygulayabiliyoruz. Yine de tedbir olarak güneş banyosu yapılan bir günde uygulanmaması gerekebilir.

Etkinin uzun süreli olması için yapabileceğimiz bir şey var mı?
Daha kalıcı ve uzun süreli etki için birkaç hafta aralıkla 8-10 seans yaptırılmasını öneriyoruz. Ayrıca kliniğimizde yer alan Fransız kadınların vazgeçilmezi Aura Chake Magistral Lifting Anti-Aging cilt bakımlarıyla çok iyi uyum sağlayan bir uygulama. Leke ya da akne tedavileri, oksijen terapi gibi uygulamalarla birlikte de PST yaptırmak gerçekten yenileyici oluyor.