Arto sosyal medya fenomeni, DJ ve makyör Kerimcan Durmaz’la yaşadığı kavganın arkasındaki olayları ilk defa anlattı. Arto verdiği bir röportajda Kerimcan Durmaz’la aralarındaki kavgayı ve gelişmeleri işte böyle tek tek anlattı!

‘Böyle bir şarlatanın sözüyle adım atmazlar’

“Tam Amerika’ya gideceğim gün beni Organize’den aradılar, “Müştekisiniz. Sizinle ilgili bazı durumlar var. Mutlaka gelip ifade vermek durumundasınız” dediler. Zannedersem bu Kerimcan denen kişi, adı fenomen midir bilmiyorum, ne yaptığını da bilmem, beni birilerine şikayet etmiş. O kişilerin böyle bir şarlatanın sözüyle adım atacağını düşünmüyorum. Nitekim kimse bana gelmedi, telefon açmadı, hiçbir şekilde hiçbir rahatsızlık vermedi. Eminim adamı ciddiye almamışlardır”

“Dayak yiyince üzülmüştüm”

“Onunla ne bir hesabım var ne bir husumetim. Samsun’da dayak yemişti, o olaydan sonra geçmiş olsun mesajı yayınladım. Üstelik arkadaşları korkularından bir tek yazı yayınlamadı. “Geçmiş olsun, böyle olmamalı” diye yazı yazan bendim. Daha önce hiç konuşmadığım ve tanışmadığım biri için yaptım bunu, düşün. O kadar üzülmüştüm.”

“Dayak yedin kimse sahiplenmedi dedim”

“İkimizin de dağda konseri vardı, şansa da aynı otelde, aynı katta kalıyorduk. Kapıyı açınca Kerimcan’ı gördüm, “Çok geçmiş olsun, üzüldüm. Ama duruşuna, arkadaşlarına dikkat etmen lazım. Bak dayak yedin, seni kimse sahiplenmedi, yarın öbür gün yine sahiplenmeyecekler” dedim.

Arto Kerimcan’ın “Neden böyle davrandı” sorusunun sorulması üzerine şu yanıtı verdi:

“Ne oldum delisi olmuş şirazesi kaymış”

“Ne oldum delisi olmuş, şirazesi kaymış. Hangi kafada bilmiyorum ama herhalde psikolojisi bozuk. Neyse, ben devletime ve güvenlik güçlerimize güveniyorum. Ama karşı atağa geçeceğim. Avukatlarımla görüşüyorum.”

Kerimcan ve Arto kavgası nasıl çıkmıştı?

Kerimcan Durmaz, sosyal medyada kendisine hakaret eden bir kişi için  Sarallar grubunun bir üyesine şikayet ederek ‘Kulağını çeker misiniz’ demiş ancak bu kişi, isteğini yerine getirmemişti. Durmaz’ın şikayet ettiği kişinin şarkıcı Arto çıkması üzerine olaylar da adeta silsile gibi devam etmişti. Hatta şarkıcı Arto, Durmaz’a yanıt olarak ağır ifadeler kullanmıştı.

“Sen nasıl kuduz, azmış, iğrenç, müptezel bir köpekmişsin diyeceğim ama hayvanlara hakaret etmiş olacağım. Amerika’dayım, dönünce tabi hesabını ödeyeceksin adalete”