Bu yıl 45’incisi hazırlanan 2018 Pirelli Takvimi’nin gala yemeği, ABD’nin başkenti New York’ta bulunan Manhattan Center’da gerçekleşti. Pirelli Grubu CEO’su Marco Tronchetti Provera’nın ev sahipliğinde düzenlenen geceye, Naomi Campbell, Puff Daddy, Isabel Huppert gibi birbirinden ünlü davetliler katıldı.

Gecenin en ilgi çeken konukları takvimde de birlikte poz veren İngiliz süper model ve oyuncu Naomi Campbell ve Amerikalı yapımcı, rapçi, plak şirketi yöneticisi Puff Daddy (Sean John Combs) oldu. Geceye de birlikte gelen ikili medya mensuplarının yoğun ilgisi ile karşılaştı. Naomi Campbell 4. Kez Pirelli Takvimi’nde yer almanın heyecanını yaşadı. Rol aldığı 110’dan fazla filmle birçok başarıya imza atan Hollywood’un ünlü oyuncularından Isabel Huppert de gecenin önemli isimleri arasındaydı.

Alice’in Harikalar Diyarı New York’taydı

Pirelli 2018 Takvimi’nin fotoğrafçısı Tim Walker ve Pirelli Takvim için kamera karşısına geçen yeteneklerin birçoğu gecede boy gösterdi. Bu yıl Pirelli Takvimi’nde yer alan isimler, Sudan asıllı Avustralyalı model Adut Akech, Gana asıllı İngiliz model ve feminist aktivist Adwoa Aboah, Senegal asıllı Alman model Alpha Dia, Benin asıllı Amerikalı oyuncu ve model Djimon Hounsou, Güney Sudan asıllı Avustralyalı model Duckie Thot, Gambiyalı kadın hakları aktivisti Jaha Dukureh, İngiliz model King Owusu, Amerikalı rapçi ve şarkıcı Lil Yachty, Meksikalı-Kenyalı oyuncu Lupita Nyong’o, İngiliz süper model ve oyuncu Naomi Campbell, Amerikalı oyuncu, televizyon yıldızı ve müzisyen RuPaul, Amerikalı oyuncu Sasha Lane, Amerikalı rapçi, şarkıcı ve besteci, oyuncu, yapımcı ve girişimci Sean “Diddy” Combs, Amerikalı model Slick Woods, Güney Afrikalı model ve avukat Thando Hopa, Amerikalı oyuncu, komedyen, yazar ve televizyon sunucusu Whoopi Goldberg, İngiliz model Wilson Oryema ve İngiliz stil danışmanı, moda tasarımcısı ve şarkıcı Zoe Bedeaux idi. Gala, 2018 Pirelli Takvimi konsepti olan Alice Harikalar Diyarında konseptine uygun bir şekilde dekore edildi.
Pirelli Türkiye’yi CEO Gian Paolo Gatti Comini’nin temsil ettiği gecede dünyaca ünlü Momix’in gösterileri ve İtalyan asıllı İngiliz şarkıcı Jack Savoretti’nin şarkıları ile konuklar keyifli zaman geçirdiler. Sınırlı sayıda basılacak olan 2018 Pirelli Takvimi, her ülkede seçkin bir kesime hediye ediliyor.

Bu kez farklılıklar öne çıktı

İngiliz fotoğrafçı Tim Walker tarafından hazırlanan Pirelli Takvimi’nin 45. sayısı, çeşitliliğe dikkat çekmek için dünyaca en ünlü siyahi yıldızları bir araya getirdi. Tim Walker bu yüzden İngiliz edebiyatının klasiklerinden Alice Harikalar Diyarında eserini çok farklı bir şekilde yorumladı. Böylece 1987 Pirelli Takvimi’nden sonra ikinci kez sadece siyahi yeteneklerden oluşan bir kadro takvimde yer aldı.

Central Park’ta Çılgın Şapkacı Rallisi

2018 Pirelli Takvimi gününün ilgi çekici bir diğer etkinliği de New York Manhattan’daki meşhur Central Park’ta düzenlenen “Çılgın Şapkacı Rallisi” (The Mad Hatters Rally) oldu. Pirelli tarafından desteklenen rallide, takvimin bu yılki konseptini oluşturan Alice Harikalar Diyarı’nda karakterlerinin kıyafetlerini giyerek onlarca kişi Central Park’ta bisiklet sürdü. Böylece Pirelli’nin P Zero Velo ile bisiklet lastiği pazarına dönüşü de takvim ile duyurulmuş oldu.