Wilma Elles “Kaderimi elime aldım, hedefime doğru maceraların içine daldım.”

Röportaj : Ecem Saral @echemmmmmm
Fotoğraf: Emrah Zengin @limitedchrome
Menajerlik : Aslı İslamoğlu @asliislamoglu

Women’s Style Türkiye: Devamlı seyahat eden birisi olarak en çok hangi ülkenin yemeklerini seversiniz? Evde yemek yaparken en çok dikkat ettiğiniz yemek çeşitleri ne oluyor?
Wilma Elles: Hangi ülke de bulunduysam oranın yemekleri yiyorum otomatik olarak. Biliyorsunuz belki, diyetisyenler diyor mevsimin sebze ve meyveleri yiyin ona göre yiyorum çünkü vitamin ihtiyaçlarım bu şekilde en iyi karşılanıyor. Hem de her yediğim öğünde mutlaka hem protein hem karbonhidrat hem meyve ve sebze yemek grubundan bulunuyor. Bol sıvı tüketiyorum. Önemli olan yiyerek zayıf kalmak aç kalarak asla çünkü hücrelerin ihtiyaçları karşılamadığı takdirde hızlı yaşlanma sebep oluyor.
W.S.: Dönüm noktanız “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisi diyebilir miyiz?
W.E.: Oyunculuk hayatımda her zaman vardı dört yaşından dan beri ama tabii ki OBGZ bir taraftan hayatımın dönüm noktasıydı çünkü kaderim Türkiye ve metropol İstanbul da yaşamaya başladım ve oyunculuk da ilk hedefimin istediğim yere geldim. Mükemmel bir ekiple çalışmanın büyük keyfine yaşadım ve hep öğrendim. Tabii ki ondan sonra yeni hedefleri belirledim. Anne olmak ve iş kadını olmak istedim ve çok şükür oldum.
W.S.: Anne olduktan sonra hayatınız nasıl değişti? Yoğun temponun içerisinde kendinize nasıl vakit ayırıyorsunuz?
W.E.: Annelik oyunculuğa çok iyi geliyor. Duyguları çok yoğunlaşıyor ve empati yeteneğe daha da fazla artıyor. Anneliğin iyi tarafı- ve bu şekilde bütün anne adayları cesaret vermek isterim -çocuklar sana göre oluyorlar. Hayatı öyle alışıyorlar ve hayatı öyle seviyorlar. Mesela Milat ve Melodi seyahat etmeye, yeni insanları tanışmaya ve film setlerde olmaya çok seviyorlar. Hareketli hayat tam onlara göre. Biz mümkün olunca hep birlikteyiz. Çok iyi bir ekibiz. Ve Oyunculuk çocuklar için çok iyi. Hayal dünya ile birçok şey icat etmek ve maceralar yaşamak bütün çocukları besliyor.
W.S.: Wilma için aşkın tanımı nedir?
W.E.: Aşkın çeşitleri çok. Kalbim büyük. İlk başta çocuklarım içim her gün kalbim eriyor. Çok yakın arkadaşlarım çok. Bazı Arkadaşlarım için her şey yaparım diyebilirim. Birbirimizi destek veririz. Sevgili aşk diyen şey de çok önemli ama onunla birlikte gelen dalgalanmalar stresli olabilir. Bütün hayatımda olan insanlar için şükrediyorum.
W.S.: Kırmızı çizgin var mı? Kesinlikle yapmam dediğin çok sert tepki gösterdiğin…
W.E.: Kader kendi eline almak lazım. Ağlamamak lazım. Sorumluluk tam taşımak lazım. Ve kendini başka insanların üstünde gören insanları da anlamıyorum. Herkesin hayat hikayesi var. Herkesin çabalar farklı. İyi ve kötü dönemleri değişiyor. Biri bir şey başarıyorsa o zaman bu büyük bir ilham ve demektir sen de onun başarabilirsin. Ama büyük bir iş la genellikle. Bir şey başardıysam o zaman onun karşılığı vermişimdir. Bir şey yapamadıysam yanlış strateji uygulamışımdır. Yani hayat da herkese haklı görürüm. Tercihler ve Allah in sana verdiği görevlerle alakalı. Hayat da hep kendi gözümde kahraman olarak çıkmaya çabalarım.

W.S.: “Mendilim Kekik Kokuyor” projesinde sizi etkileyen ne(ler) oldu? Yeni projelerinizden de bahseder misiniz?
W.E.: Çok önemli bir projeydi. Müthiş bir organizasyon ve filmin anlamı ve mesajı çok değerli. İçinde bulunmak ve kadın başrolü oynamak beni gururlandırdı. Başta Hüseyin Bey’e ve bütün ekibi teşekkür ediyorum. Mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Ardından başka filmler çektim ama şu an da en gündemde olan Haydar Işık’ ın Girift dizisi. Kanal D’nin ilk dijital dizisinde Asya diye bir komiser karakteri oynadım. Çok heyecanlı ve oldukça sıra dışı bir hikaye ile bu dizi umarım beğeninizi yakalanıyor. Onu da büyük bir keyifle gece gündüz çektik. Kanal D’nin internet sayfasında izleyebilirsiniz.


W.S.: Şimdiye kadar oynadığınız karakterlerle benzerliğinizin olduğunu düşünüyor musunuz?
W.E.: Ben uç karakterleri çok severim. Sıkıcı bir karakter olmamasını çok önem veriyorum Karakter büyük ya da küçük bir rol olabilir ama karakter hep hayaller ya da prensipler için savaşsın. İlginç hayat hikayesiyle ön plana çıksın ve ortalığı karışsın. 🙂 Hiçbir karakter diğerini benzemez.
W.S.: Kalbin ve aklınla zıtlaştığında, hangisini seçersin?
W.E.: Kalbimi iyi dinlerim çünkü onu Allah in bir mesajı olarak algılarım. Bazen aklımın anlamadığı karar veririm ve çok çok sonradan müteşekkirim böyle karar verdiğimi. Aklımın o zaman bilmediğim, bilmek mümkün olmadığı bir faktör sonra ortaya çıkıyor ve o zaman ancak anlıyorum. Kalbim müthiş bir pusuladır.
W.S.: Hayal panosu yapsan ilk 3 sırada neler yer alır?
W.E.: Sağlıklı ve güvende olan çocuklarım ve ailem hayatımda en önemlisi. İlginç ve kendimi geliştirici projeleri ömür boyu diliyorum. Hayatın hep birlikte güzel şeyleri keşfetmenin ve üretmenin yeteneğe ve imkanları dilerim.
W.S.: Ünlüler anne olduktan sonra reklamlarda oynamaya başlıyorlar, teklif gelse çocuklarınızı ekran karşısına çıkartır mısınız? in
W.E.: Tabii ki oyunculuğun tam arkasındayım. Çocuklarımla daha önce bir tane reklamda ve filmlerde oynadım. Başka teklifler geldi. Bazıları sadece reddettim çünkü çok korkunç ya da onların psikolojisi bozacak bir sahnede oynamasınlar diye tercih ettim. Ama onun dışında onların oyunculuk yapmasını çok isterim. Oyunculuk diğer meslekler de her zaman güzel bir altyapı.
W.S.: Son bir yılın nasıl geçti?
W.E.: Son yıl bütün dünya sarstı. Hasta olanlarına acil şifalar diliyorum ve ölenlerin yakınlarına sabır diliyorum. Diğer konular çok önemli değil. Bazı insanlar para kaybetti. Başka insanları kazandı. Paranın yer değişmesi çok kötü değil. Önemli olan merhametli bir sosyal strüktür. Böyle dönemlerde çok kazananlar ihtiyaç olanlarına yardım etmesi şart ya gönüllü olarak ya da vergi sistem üzerinde. Ama güvenim var… Her şey belki pandemi öncesinden daha iyi olacak. İnsanları aile ne kadar önemli olduğunu tekrar fark ettiler. Doğa daha az CO2 çıkışlardan dan küçük da olsa bir nefes alabildi. Ve farklı farklı pandemi dan dolayı öğrendiklerimiz ilerleyen zamanlarda uyguladığımız zaman bu bize iyi geleceğimizi eminim.