Yeni Best Model birincisi Efe Sorarlı podyumların ve ekranın dumanını atmaya hazırlanıyor. O bu senenin Best Model’i Efe Sorarlı. Henüz 17 yaşında ama oldukça iddialı… Kendisini yakında ekranda daha sık görmeye hazır olun…

Efe Sorarlı

Kahve içerken keşfedildim

‘Best Model Of Turkey 2017’nin Kıbrıs’taki finalinde birinci oldunuz. Siz kimsiniz?
-Ben Efe Sorarlı. Eskişehirliyim, 17 yaşımdayım. Annem butik pastacı, babam emekli astsubay, şu anda üniversitede öğrenim görevlisi. Ortaokulumu Beykoz Doğa Koleji’nde, liseyi Uğur Koleji’nde okuyorum. Çocukluğumda ailem ilgisini hiç eksik etmedi, hep yanımda oldu. Sanat ve spor bakımından birçok dalla uğraştım. Altı senelik konservatuar tiyatro öğrenciliği geçmişim var. Aynı zamanda dört sene konservatuara trompet için gittim fakat tamamlamadan bıraktım. Şu sıralar ufak çaplı grubumda elektro gitar çalıp vokallik yapıyorum. Spor hayatıma basketbolla başladım, yaklaşık 5-6 sene kadar oynadım, sonra tekvandoya geçiş yaptım, yedi yıldır siyah kuşak olarak milli takımda devam ediyorum fakat bu aralar yarışma dolayısıyla ara verdim. Basketbol ve tekvando dışında; binicilik, voleybol, dağcılık, su altı hokeyi, yüzme, tenis ve futbol oynadım. Aynı zamanda üç yıldız derin su dalgıcıyım.
Yarışmaya girmeye nasıl karar verdin?
-Yarışmaya girmeye karar vermem menajerlerimle tanışmamla gelişti.
Nasıl tanıştınız?
– Telefonumda pil problemi olduğu için Zorlu Center’da ki Apple’a gitmiştim, sorun için rapor aldım ve oradan çıkıp kahve içmeye gittim. Menajerlerim beni ilk defa orada gördü. Kahvemi aldım, biraz oturdum. Tam çıkarken şimdiki bana seslendiler, konuşmaya başladık, iki gün sonrasına randevu aldık ailemle ofislerine gittik.
Sonra?
-Hazırlık sürecim başladı. Düzenli spor ve çok iyi beslenmeyle hazırlanmaya devam ettim, yarı finalden finale kadar iki ayda 24 kilo aldım.
Boyun, kilon, ölçülerin… Neydi sende dikkat çeken?
– En dikkat çeken fiziksel özelliklerim, boyum ve saçlarım olmuştur hep. Boyum 1,92, kilom 94.
Bundan sonra seni neden takip edelim? Bize ne vadediyorsun?
-Oyunculuğuma çok güveniyorum, dizilerde her rolde çok iyi performans göstereceğime eminim. Ülkemizi burada geçireceğim oyunculuk kariyerimden sonra yurt dışında temsil etmeyi hayal ediyorum.
Best Modellere örnek olarak Kıvanç, Burak, Çağatay… Sen bu isimler arasına kendi adına yazdırabilir misin?
-Hepsi çok yetenekli ve çok değerli model/ oyuncular, evet gelecek zamanda ben de ismimi onların yanına yazdıracağıma inanıyorum.
Aşk sana ne ifade ediyor?
-Hayatımda biri yok, şu ana kadar da olmadı. O yüzden bu soruyu cevaplayamıyorum.
Kendinde en beğendiğin ve değiştirmek istediğin yerlerin neler?
-Saçlarım ve gözlerimi beğeniyorum. Değiştirmek isteyeceğim bir yerim yok.

Röportaj: Hakan Gence