Ünlülerin güzellik sırları

Güzellikleriyle ünlü kadınların bakım sırlarını hep merak etmişizdir; nasıl oluyor da bu kadar parlak ciltlere, canlı saçlara, pürüzsüz tenlere sahip oluyorlar? işte size kendi ağızlarından cevapları burada!

Paylaş

Ünlülerin güzellik sırları

ÖncekiSonraki

11 Nebahat Çehre

“Modada ve makyajda trendleri takip ederken saç ve cilt tonlarını göz ardı etme. Yüzünü mazeretin ne olursa olsun temizlemeden yatma. Kendin için hep iyi olanı iste. Çağır ki gelsin. Ekmek ve benzeri hamur işini sabah öğünü dışında hiç kullanma. İçki içiyorsan günde sadece bir kadeh iç. Sigara hiç kullanma. kırmızı et yerine balık tercih et. Acıkınca bol salata tüket. Kendini sev, seni sevenlerle ve sevdiklerinle zaman geçir.“
1. Nebahat Çehre

22 Çağla Şikel

“Genelde dermatolojik ürünler kullanıyorum. Sorunsuz bir cildim olsa da düzenli bakım yapmayı ve cildimle ilgilenmeyi severim. Sabah ilk iş temizleme jelleri ile yıkar, sonra tonikle silip temizlerim. C vitamini serumumu ve nemlendirici kremimi sürerim. 2 ayrı göz kremi kullanırım; göz altlarıma ayrı, göz kapaklarıma ayrı… Ayrıca ayda bir cilt bakımı yaptırırım. Gerçi kremler bana sadece kısa süreliğine izleri yumuşatıyor gibi geliyor. Spor yaparak, düzenli beslenerek, bol su içerek hem bedenin hem de ruh güzelliğinin daha çok güzelleştiğini, içsel beslemenin daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum.”
2. Çağla Şikel

33 Pelin Karahan

“Kivinin göz altlarını rahatlatıcı etkisini duymuştum. Birkaç kez denedim, gerçekten de işe yarıyor. İnce dilim halinde gözlerinizin üzerine koyuyorsunuz; gözlerinizi hem dinlendiriyor hem de göz altındaki koyu halkaların rengini alıyor. Bu yöntem kurtarıcım oldu.”
3. Pelin Karahan

44 Tuba Büyüküstün

Zaten günlük hayatında yok denecek kadar az makyaj yapan Büyüküstün, bakım işini de abartmıyor. Sadece ihtiyaç duyduğu zamanlarda cildi için vitamin kapsüllerinden yardım alıyor.
4. Tuba Büyüküstün

55 Tülin Şahin

Favorisi muz ve elma rendesi ile balı karıştırdığı canlandırıcı yüz maskesi. Ben denedim harika çalışıyor, şimdi sıra sizde!
5. Tülin Şahin

66 Özge Ulusoy

“Evde uyguladığım özel maskelerim yok. Kuaförüm saçlarıma düzenli bakım yapıyor. Bir de ayda bir defa cildimi temizletiyorum. Kolajen ve oksijen bakımı yaptırıyorum. Makyajımı temizlemeden yatmıyorum. Mutlaka tonik kullanıyorum, düzenli olarak cildimi nemlendiriyorum. Kış aylarında nemlendirici ve serumu daha yoğun kullanıyorum. Yaz aylarında serumu hafifletiyorum.”
6. Özge Ulusoy

77 Özge Özpirinçci

“Annemin eczaneye yaptırdığı kremler dolabımda bulunur. Ayrıca kantaron yağı verdi. Bunun da faydasını görüyorum. Soda limondan buz küpleri yapıp sürerim. Doğal bakımı seviyorum.”
7. Özge Özpirinçci

88 Neslihan Atagül

Tam bir meyve canavarı olan Atagül, güzelliğini sık sık yediği taze meyvelere borçlu olduğunu söylüyor!
8. Neslihan Atagül

99 Burçin Terzioğlu

“Nemlendiricilerimi eksik etmem bir de hem vücuduma hem de yüzüme peeling uygularım. Haftada bir gün masaj yaptırırım. Bundan vazgeçemem. Benim meditasyonum da o. SPA seçerken hamamının olmasına dikkat ediyorum. Ne buhar ne sauna… Hamamın yerini hiçbir şey tutmuyor. Kesenin de cilt için çok iyi olduğunu düşünüyorum.”
9. Burçin Terzioğlu

1010 Bensu Soral

“Annemi arıyorum ve bana balların, kahvelerin, limonların, her seferinde içinde çeşit çeşit şeylerin olduğu tarifler alıyorum ve yüzüme uyguluyorum. İşlemden sonra da yüzüme nemlendirici kremimi sürüyorum. Bazen de sadece cilt bakımına gidiyorum.”
10. Bensu Soral

1111 Fahriye Evcen

“Güzel ve bebek gibi bir cildin doğuştan bir şans olduğunu veya ulaşmak için çok çaba sarf edilmesi gerektiğini düşünülebilirsiniz, ama aslında yapacağınız ufak şeyler büyük fark yaratıyor. Örneğin bence mutluluk cildi güzelleştiriyor. Sizi mutlu eden şeyleri daha çok yaparsanız, daha çok içten gülerseniz bunun cildinize de yansıdığına inanıyorum. Güzel bir cilt için bol bol su içmek de önemli.”
11. Fahriye Evcen

1212 Serenay Sarıkaya

“Küçüklüğümden beri cildime çok iyi bakarım, annem bana öyle bir alışkanlık kazandırdı. 15 yaşımdan beri tonikle, peelingle cildimi temizlerim. Yoğun dönemlerimde ayda bir cilt bakımına giderim. Sağlıklı beslenen biriyim. Suyumu çok güzel tüketirim, gerçekten güzel şeyler yerim. Bunun cildime yansıdığını düşünüyorum.”

 

12. Serenay Sarıkaya
ÖncekiSonraki
Paylaş