Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim perakende markası Suwen’in Genel Müdür Yardımcısı Ferda Sümer; Suwen kadınının zamansız tarzını anlattı.
Women’s Style Türkiye: Ferda Hanım bize Suwen’in tasarım anlayışını anlatır mısınız?

Ferda Sümer: Tasarımlarımızda, farklı beden ve tarzlardaki kadınların beklenti ve ihtiyaçlarını önemseyerek yola çıkıyoruz. Her bedene uygun alternatifli ürün kalıplarımız, Suwen ürünlerindeki fonksiyonellik ve zarif detaylar tasarımlarımızın önceliğinde yer alıyor. 2005 yılından bu yana kadınların farklı yaş evrelerindeki tercih ve ihtiyaçlarıyla markamızın yeteneklerini ortak noktada bir araya getiriyoruz.


Duygusal tasarımlarımız, ürün detaylarındaki zarafete yansıyor. Koleksiyonlarımızdaki odak noktamız rahat, şık ve zamansız tasarımlar. Suwen’in marka hikayesi, kadınları rahat, şık ve güçlü hissettirmek için tasarlanan ürünlerin hikayesine dayanmaktadır.


Günün her ânında kolaylıkla kullanılabilecek tasarımdaki ürünler sunuyoruz. Hem rahat hem de şık ürün koleksiyonları, moda ve trendlerin değişen dinamiklerine ayak uydururken hem konforlu hem de sofistike olarak kategorilendirdiğimiz ürünlerimizde günün her saatinde kadınlara eşlik ediyor. Genç, orta yaş, anne, hamile/lohusa olarak ayrılan ürün gruplarımızın her biri için odak noktamız rahat ve şık koleksiyonlar yaratmaktan geçiyor. Ürünlerimizi her zaman “evrensel kadın” anlayışı ile tasarlıyoruz. İşlevselliğin yanı sıra rafine renklerin kullanılmasına, zarif dokular ve detaylar eklenmesine, kalitesinden emin olduğumuz kumaşlarla birlikte benzersiz parçalar yaratmaya çalışıyoruz. Her sezon yenilenen iç giyim, ev giyim ve plaj koleksiyonlarımız, lohusa gruplarımız, çorap, tayt ve korselerimizle her tarz ve yaştaki kadının hayatına dokunuyoruz.


W.S.: Sonbahar – kış koleksiyonunuzdan bahseder misiniz? Yeni sezonda özellikle ev giyim kategorisinde bizi hangi ürünler bekliyor?
F.S.: Farklı tasarım ve mevsimsel renklerdeki ev giyim koleksiyonumuz, şık, feminen, zarif, spor, eğlenceli geniş beden aralıklarındaki model alternatifleri ve özenle seçilmiş kumaş türleriyle sonbahar-kış modasında yerini alıyor. Ev giyim tasarımlarımızı farklı yaş, beden ve vücut tipindeki kadınların ihtiyaçlarını karşılayabilecek klişe kalıplardan uzaklaşarak, kadınların her anında özgürce davranabileceği konfor ve şıklıkta hazırlıyoruz. Suwen, özellikle büyük bedenli kadınların da güncel tasarımlarda model alternatifleri bulabileceği bir marka. Desenli maskulen pijama takımlarımız, eğlenceli modellerimiz, gecelik ve sabahlıklarıyla birbirini bütünleyen tasarımlarımız yumuşak kumaş türleri ve renkli dokularıyla dikkat çekiyor. Her sezon olduğu gibi bu kış da retro, şık, spor, klasik, desenli ev giyim ürünlerimizi tasarlarken, farklı tarzlardaki kadınların kendilerini rahat ve şık hissedeceği modelleri koleksiyonumuza dahil ettik. Ev giyim koleksiyonumuzu salon giyim ve uyku giyim olarak da bölümlendirebiliriz. Suwen pijamalarıyla gün boyu evde şık ve rahat görünebilirsiniz. Hem görsel estetiği hem de dokuma kumaşlarla özel desenlerimizi birleştirdiğimiz pijamalarımız, ev stilini renklendirirken evdeki motivasyonu da artırıyor. Geniş beden aralıklarındaki ev giyimi tasarımlarımız favori ürün yelpazesini genişletiyor.
Kendi tasarım ve Ar-Ge ekibimize sahip olmamızın verdiği çevik tasarım ve üretim kabiliyetimiz, farklı ihtiyaçlara hitap eden model ve desenleri üretmemizi sağlıyor. Ev giyim koleksiyonumuzdaki tüm desenlerimiz birebir tasarımcılarımızın elinden çıkıyor. Şüphesiz koleksiyonlarımızı yaratırken mutlaka Suwen kadınlarının tarzlarını ve tercihlerini radarımızda önceliğimiz olarak tutuyoruz.