Röportaj: Banu Aygün

Women’s Style Türkiye: Öncelikle merhaba Soydan Bey, sizi şu an ekranların en çok izlenen dizilerinden ’Kızılcık Şerbeti’ dizisinde ‘eski koca Kayhan’ rolüyle izlemekteyiz. Bu rol size geldiğinde ne düşündünüz?

Soydan Soydaş: Projeye 3. Bölümde dahil oldum. Kayhan karakterinin seyirci tarafından daha ilk sahnesinde uyuz olacağını anlamıştım ama şu an geldiğimiz nokta dışarda teyzelerin terlik atmasına kadar geldi. Kısaca Kayhan rolüyle çok keyiflendim. Kendimi yaramaz çocuklar gibi hissediyorum.

W.S.: Tiyatro bölümünden mezun olduğunuzu ve birçok tiyatro oyunlarında rol aldığınızı biliyoruz. Yeni tiyatro projeleri düşünüyor musunuz?

S.S.: Tiyatro her zaman bizim kolumuzdaki bileziktir, can simidimizdir. Şu an yok ama hayatımda hep olacaktır.

W.S.: Boş vakitlerinizde kamp yapmayı sevdiğinizi duyduk. Genelde kamp için ne tarz yerleri tercih edersiniz?

S.S.: Kamp benim ruhumu özgürleştirip dinlendiren ana unsur diyebilirim. Genellikle yerleşim yerinden çokça uzak, doğaya ve hayvanlara kendimi adadığım ıssız yerleri tercih ederim. Bedenim hayli yorulur fakat ruhum bana teşekkür eder her defasında. Kısaca kuşların sesiyle uyanabildiğim, insan sesi duymadığım doğadaki her yer benim için bir kamp alanıdır.

W.S.: Uzun yıllardır bu sektördesiniz, yeni başlayan gençlere tavsiyeleriniz var mı?

S.S.: Gençlere tavsiyem klişe olduğu kadar çok doğru olan şu söz ‘Sevdiğin işi yap!’. Hayatın boyunca çalışmak zorundasın, bu yüzden hayatı yaşanılır kılan unsur neyse onu işine dönüştür. Her ne olursa olsun en önemlisi güne mutlu uyanabilecekleri kararlar vermeleridir.

W.S.: Sizce bir erkek nasıl daha şık giyinir?

S.S.: Bir erkek karakterini, tarzını, dinlediği müzik tarzını bile giyimiyle gösterebilir aslında. Temizlik ve renkler benim şıklık belirleyicimdir diyebilirim. Tek dileğim şıklığın maliyetle örtüşmediğini anladığımız günleri görebilmek.

W.S.: Dolabınızda daha çok hangi renk kıyafetler bulunuyor? ‘İşte benim rengim’ dediğiniz bir renk var mı?

S.S.: Dolabım oldukça renkli. Farklı ve zıt renkleri kombinlemeyi severim. Aykırı giyimi severim. En sevdiğim şey renkli çoraplar. İlla bir renk belirtmem gerekirse hâkî tonları diyebilirim.