Üniversite yıllarındayken blogger’lık kavramıyla tanışmış Tuğba Tunçkaya. Kendi yaptığı aksesuarları tanıtmak için çıktığı bu yolda 7 yılı devirdi ve şimdi o Türkiye’nin en başarılı, en çok takip edilen moda blogger’larından biri. Tuğba Tunçkaya ile moda blogger’lığına başlama hikayesini, hedeflerini, başarısının sırrını ve bu yılın modasını konuştuk. İşte başarılı moda blogger’ı Tuğba Tunçkaya ile gerçekleştirdiğimiz o özel röportaj karşınızda.

“Moda blogger’ı olmak benim için bir tutku”

Blogger olma hikayeniz ne zaman ve nasıl başladı?

Aslında hiç aklımda yoktu , üniversite yıllarımda daha blogger kavramı ile yeni yeni haşır neşir olduğumuz yıllardı, hobi olarak yapmış olduğum aksesuarları tanıtmam için ablam tarafından açılmış bir sayfa ile başlamış oldum. Zamanla benim için bir tutku oldu. Yaklaşık 7 yıldır sürdürdüğüm blogum, bir yıl aksesuarlarımı paylaştıktan sonra moda ve lifestyle paylaşımları ile devam etti. 5 yılı aşkın süredir profesyonel olarak sürdürdüğüm blogumu artık instagram üzerinden sürdürüyor ve büyük keyif alıyorum.

“Hep ulaşılabilir parçalar seçmeye özen gösteriyorum”

Başarılı bir moda blogger’ı olmak için neler yapmak lazım? Sizin başarınızın sırrı nedir?

Bu işe başladığımda dediğim gibi aslında benim için bir tutkuydu, moda bloggerı olmak üzere çıkmış olduğum bir yolculuk değildi, günden güne büyüyerek bu noktaya geldim ve umuyorum çok daha güzel projelere imza atmaya devam ederim. Bugüne dek hep doğal ve samimi olmaya özen gösterdim. Daha doğrusu hep olduğum gibi, hissettiğim gibi davranmak beni mutlu etti. Her gün en azından bir fotoğraf  paylaşmaya özen gösterdim ve bu benim için hiçbir zaman yük olmadı aksine bundan keyif aldım. Paylaşmış olduğum kombinlerde hep ulaşılabilir parçalar seçmeye özen gösteriyorum. Böylece beğenenler rahatlıkla aynı görünümü oluşturabiliyorlar. Saç bakım sırlarımdan, kullandığım kreme dek her şeyi instagram ailem ile paylaşıyor  ve karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuyorum. En önemlisi hiçbir zaman inanmadığım ve güvenmediğim bir ürünü paylaşmadım. Böylece takip edenler ile harika bir güven bağı kurmuş olduk. Bu süreçte çok güzel dostluklar yakaladığım gibi her yaş grubundan farklı insanlar ile tanışma fırsatı buldum. Benim inancım başarının en büyük sırrı insanın keyif aldığı yolda yürümesi ve yürüyeceği bu uzun yolda sabırla hareket etmesi.

Sizin de severek takip ettiğiniz blogger’lar var mı? Varsa kimlerdir?

Tarzını ve instagram profillerini severek takip ettiğim dünyaca ünlü harika isimler var, bir kaçını söylemem gerekirse; Tezza, Caroline Daur, Belen Hostalet, Victoria Beckham.

Bu yıl neler moda?

Peki, bize bu yılın modasına ilişkin neler söylemek istersiniz? 

2018 yazında özellikle ellerimizden düşmeyen hasır ve bambu çantalar benim ilk favorilerimden. Hem şehirde hem de tatilde keyifle kullandığım parçalar arasında. Platform tabanlı rahat sandaletler,  pembe ve kırmızılar, floral desenler, iri küpeler, incecik askılı elbise ve bluzler, omuz dekolteleri keyifle takip ettiğim trendler arasında. Tatil stillerinde asimetrik etekler, fırfır detaylı elbiseler, anvelop  parçalar ve rengarenk fularlar olmazsa olmazlarımızdan. Sonbahar kış aylarına doğru ise trendlerde pelerinleri, bir önceki sezonda sıkça gördüğümüz tüvitleri, pileleri ve toprak tonlarını göreceğiz.

Bundan sonraki hedefleriniz nelerdir? Blogger’lık sürekli hayatınızda olacak mı?

Yepyeni sürpriz planlar içerisindeyim ve inşallah çok yakın bir zamanda @tugbatunckaya hesabımda herkes ile paylaşacağım. Tabii ki bu yeni süreç blogger’lık ile iç içe olacağı gibi, keyif aldığım sürece devam edeceğim. Aynı zamanda yeni sezon trendlerini paylaştığım @modamuser isimli sayfam için içerik üretmeye devam edeceğim ve yine tasarımlarımı paylaştığım @palmados yeni sezonda da devam ediyor olacak. Bu keyifli röportaj için sizlere çok teşekkür ederim.