Anadolu’nun birçok ilinde, değişik programlarla 17 yıldır il il dolaşarak, çocukları sanatla buluşturan Eti Çocuk Tiyatrosu, Anadolu turuna devam ediyor. Çocuklarımızın kültürel gelişimlerine ışık tutan, hayal dünyalarında yeni pencereler açan “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunu ile Eti Çocuk Tiyatrosu, bu yıl da ücretsiz olarak miniklerle buluşuyor.

Türkiye’nin lider gıda üreticisi Eti’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi olma özelliğine sahip Eti Çocuk Tiyatrosu, sanatı, sosyalleşmeyi ve tiyatro kültürünü çocuklara aşılamak için Türkiye’yi gezmeye hız kesmeden devam ediyor. 2001 yılından beri Türkiye’nin 81 ilini ve KKTC’yi birçok kez dolaşarak yaklaşık 2 milyon çocuğu ücretsiz olarak tiyatro ile buluşturan Eti Çocuk Tiyatrosu, “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunu ile Türkiye’yi karış karış geziyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla daha fazla çocuğa ulaşmayı planlayan Eti Çocuk Tiyatrosu’nun ajandasında Nisan ayı içerisinde tam 10 farklı şehirde gösterisi bulunuyor.

Herkese Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Ücretsiz Tiyatro İzleme İmkanı

Her sezon ilk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuğun sanatla buluşmasına imkân sağlayan “Eti Çocuk Tiyatrosu”, bugüne kadar Hakkâri’den Edirne’ye, Lefkoşa’dan Üsküp ve Bakü’ye kadar yurtiçinde ve yurtdışında olmak üzere onlarca şehirde perdelerini açtı. “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo”, “Çizmeli Kedi” ve “Kral Çıplak” gibi aralarında dünya klasikleri de bulunan pek çok önemli eseri izleyicileriyle buluşturan Eti Çocuk Tiyatrosu bu sezonda da “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunuyla perdelerini açıyor. Ayrıca oyunun girişleri de herkesin izleyebilmesi için ücretsiz…

OYUN HAKKINDA…

‘’Büyüklerin Sözünü Dinleyelim’’

Charles Perrault’nun eserinden uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın, dekor ve kostüm tasarımını Şebnem Kepkep’in yaptığı“Kırmızı Başlıklı Kız”çocuk oyunu; klasik masalın kurgusunun zenginleştirilmesiyle sahneye koyuluyor. Oyunun ana fikrinde büyüklerin sözünden çıkmanın ve doğru yoldan ayrılmanın ne kadar çok soruna yol açabileceğinin yanı sıra tanımadığımız kişilere karşı da dikkatli olmamız gerektiği anlatılıyor. Annesi ve babasına verdiği sözü, ormanda karşılaştığı kurnaz kurdun kendisini kandırmasıyla tutamayan Kırmızı Başlıklı Kız, büyükannesine ulaştığında ise her şeyin farkına varmış oluyor. Oduncu ile avcının, Kırmızı Başlıklı Kız ve büyükanneyi kurtarmasıyla tamamlanan, eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun da olan “Kırmızı Başlıklı Kız”, çocukların ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer sürprizleriyle keyifle izlenecek bir oyun.