Marcus & Martinus kardeşleri tanıyalım

Kendi ülkelerinde bir hayran kitlesine sahip oldukları kadar Türkiye’de de isimlerinden söz ettiren bu ikizleri yakından tanıyalım.

Norveç Elverum’da 21 Şubat 2002 tarihinde doğdular,balık burcular. Grane Çocuk ve Gençlik Okulu’na gidiyorlar.
Hayatları boyunca Norveç’te yaşamak istiyorlar ve Norveç’li olmaktan gurur duyuyorlar. Küçükken onları ayırt etmek çok daha zormuş o yüzden hastaneden “ikiz1”, “ikiz2” yazılı bileklik alıp takmışlar. Marcus’un göbeğinde ki bir doğum lekesi ayırt edilmelerini kolaylaştırıyormuş.

Şarkı söylemeye henüz 5 yaşlarındayken çocuk korosunda başladılar. 2012’de katıldıkları Çocuk Norveç Şarkı Yarışması’nda Marcus ve Martinus kardeşler henüz 10 yaşındayken Melodi Grand Prix jr ödülünü “To Draper Jonn” şarkısı ile kazandılar.
Şimdiye kadar 3 albüm çıkarttılar bunlar; Hei 2015, Together 2016, Moments 2017.Pek çok konser verdiler fakat onlar ilerde Madison Square Garden ve Wembley’de Şarkı söylemek istiyorlar.

 

Hem başarılı bir şarkıcılar hem de yardım severler, şiddeti durdurmaya yönelik yardımlar yapıyorlar.

“En büyük hayalimiz futbolcu olmaktı ama şarkıcı olduk.” diyorlar. İdolleri Justin Bieber, Bruno Mars ve Justin Timberlake. Favori futbolcuları Ronaldo ve Drogba.

Şanslı Numaraları: 7 ve 10
En sevdikleri yemek: Taco.
En sevdikleri hayvan: Köpek.
Tay dilini öğrenmek istiyorlar.

İki yetenekli ve yakışıklı şarkıcı, ikiz olmalarına rağmen aralarında fiziksel ve kişisel özellik mevcut


Martinus doğum saati 21:32 – Marcus doğum saati 21:17
Martinus 1.76 cm, 52 kilo – Marcus 1.75 cm, 59 kilo
Martinus’un lakabı: Tinus – Marcus’un lakabı: Mac
Martinus sağ’lak – Marcus Solak
Martinus Chelsea taraftarı – Marcus Manchester United taraftarı

Onların Hikayesi

Kendi hayatlarını anlatan kitapları var “Ver Historie” Bizim Hikayemiz adlı kendi hayatlarını anlatan bir kitap yazdılar. Kitap Danca, Norveçce, İsveçce ve Finlandiya dilinde basılacak. İngilizce baskısı mevcut değil. İnternetten İngilizcesini satın alıp, indirip okuyabilirsiniz. İngilizce bilmeyenler için bir waapat yazarı kitabı Türkçeye

çeviriyormuş bilginize.

“Sammen om drømmen” filmi iki kardeşin hayatlarını anlatan belgeseli 2017 yılında vizyona girdi.