Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez ruj renklerinden bordo ruj çeşitleri her geçen gün çoğalıyor. Kimimiz halen bordo ruj kullanmak konusunda tereddüt etsek de, artık bu rengin kadınlar için kaçınılmaz olduğunu unutmamak gerek.

Siz de bordo ruj rengine bir şans vermek istiyor ya da zaten hali hazırda kullanıyorsanız bu etkili seçenekler çok ilginizi çekecek!

Mac markasının ruj konusunda ne kadar efsane olduğunu uzun uzun anlatmaya zaten gerek yok. Ama bu modeli gerçek bir efsane diyebiliriz. Zengin ve yoğun renginin yanı sıra pürüzsüz yapısı sayesinde kullanımda kolaylık sağlıyor.

Flormar Supershine Lipstick ürünü oldukça kremsi bir yapıya sahip. Bu sayede onu sürmenin herkes için büyük kolaylık olduğunu söyleyebiliriz. Dudaklarınıza bordonun asaletinin yanı sıra güzel bir parlaklık da kazandıracak olan Flormar Lipstick’in 21 farklı renk seçeneği olduğunu da hatırlatalım.

Siyah tabanlı bordo renge sahip olan Nars Audacious Ingrid uzun süre podyumların gözdesi oldu. Yüzünüze ve makyajınıza oldukça farklı karakterler katabileceğiniz bu koyu renk ruj sayesinde özellikle akşam davetlerinde gözler üzerinizde olacak!

Bordo ruj dendiğinde akla gelen önemli markalardan biri de Bobbi Brown olacaktır. Markanın bu besleyici dudak rengi ile ışıltılı, pürüzsüz ve yumuşak bir görünüme sahip olmanız içten bile değil. Dudaklarınızın gün boyu nemli kalacağını da hatırlatalım!

Bordo ruj nasıl kullanılır?

  • Bordo ruj konusunda cildinize uygun tonu bulmak için mutlaka deneme yapın. Beğendiğiniz bordo tonlarını dudağınızın bir kısmında test edin. Çünkü rujun sizde nasıl duracağını ancak 15 saniye kadar sonra anlayabilirsiniz.
  • Koyu tonlardaki rujlar kullanması oldukça zor renklerdir. Sürüldükten sonra gün içerisinde dudakta parçalı bir görüntü oluşabilir. Daha kalıcı olması için seçtiğiniz ruj renginde bir dudak kaleminiz de olmalıdır.
  • Bordo ruj uygulanmadan önce, dudak kalemi ile dudak çizgisi belirlenmelidir. Ardından ruj sürülmelidir. Bunu yapmak kalıcılığı artıracaktır.
  • Ruju sürerken son işlem olarak dudaklarınızı “O” yapıp işaret parmağınızı ağzınıza sokup çıkarın. Bu sayede dişlerinizde ruj kalmasını ya da dişlerinizin kirlenmesini engellemiş olursunuz.
  • Bordo ya da koyu tonlarda ruj tercih ettiğinizde göz makyajınızın hafif olmasına özen gösterin.
  • Bordo ruju saç renginize göre seçebileceğinizi de unutmayın.