AVON, “Kendini sevme hareketi” olarak tanımladığı “Perfectly me” ile kadınların mutluluk ve güzellik hakkındaki düşüncelerine farklı bir bakış açısı getiriyor.
Mutluluk denilince akla gelen ilk sorulardan biri: “İnsanları ne mutlu eder?” Güzellik ve mutluluk kavramlarının çoğu zaman bağlantılı olduğunu, özellikle farkındalık ve kendini sevmenin mutluluk üzerinde oldukça yüksek bir etkisinin olduğunu biliyoruz. AVON, 2018 yılında yayınladığı “White Paper” ile birlikte kadınların güzellik anlayışına farklı bir bakış açısı getiriyor. Bu yeni tanım kadınların gerçek güzellik olgusunun dış görünümden çok duygularla bütünleştiğini anlatan olumlama “Perfectly Me”de hayat buluyor. Güzelliğin bu yeni tanımı bireysel mutluluğu simgeliyor.

Gallup’un 2018 yılındaki raporuna göre 154 ülkede 154,000 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda, insanların geçmişe göre daha mutsuz, daha korku dolu ve kaygılı oldukları gözlendi. AVON’un güzellik kavramına getirdiği yeni tanım olan “Perfectly Me”yle beraber kadınlar güzellik ürünlerini kullanırken artık dış görünümlerinin mükemmel olmasına odaklanmadan kendilerini oldukları gibi kabul ederek mutluluğa kapı açacaklar.

Ben her halimle güzelim!

Yapılan araştırmaya göre son yıllarda özellikle sosyal medyanın yükselen trendi haline gelen ve mükemmellik olgusunun yalnızca dış görüntüye yansıtıldığı imajlar, kadınlarda mutluluğa neden olmuyor. Louise Scott liderliğinde AVON’un araştırma geliştirme ve inovasyon ekipleri tarafından hazırlanan raporda “Güzellik önemlidir” diyen Scott, pozitif değişimi getiren güzellik kavramının bir yandan da akıl karıştırıcı olabileceğini vurguluyor.Bu unsurları göz önünde bulunduran AVON güzelliğe bakış açısını değiştiriyor.