5. Şallar & Yastıklar

Sonbahar için yaşam alanınızda değişiklik yaparken en pratik yollardan biri şal ve yastıkları değiştirmektir. Bu küçücük dokunuş evin tüm havasını değiştirir. Özellikle mevsimin trend renklerinden turuncu, sarı, kırmızı ve koyu gri tonlardaki ürünleri kullanabilirsiniz. Örneğin, yastık kılıflarınızı karışık renklerde seçip, yanına düz renkte bir koltuk şalı yerleştirebilirsiniz.

 

4. Doğadan gelenler

Ev dekorasyonu için bitkiler sadece bahar ya da yaz aylarında taze taze kullanılacak diye bir şart yok. Sonbahar ve kış aylarında da kurutulmuş bitkiler dekorasyonunuzun en değerli parçaları olabilir.
Örneğin, ağaçlardan düşen kurumuş dal ve yapraklarla harika görüntüler elde edebilirsiniz. Cevizleri fındıkları ve kozalakları da unutmayalım tabii… Eğer biraz da farklılık arıyorsanız, bunları boyayarak kendi zevkinize uygun bir hale de getirebilirsiniz. Hepsini bir arada bir vazo ya da çanağın içine yerleştirdiğinizde inanın çok hoşunuza gidecek. Gece kullanımı için aralarına led ışıklar da yerleştirebilirsiniz. Aynı şekilde kurutulmuş çiçekler de masa ve sehpalarınızda hoş bir görüntü yaratacaktır.

 

3. Kütük ürünler

Doğayı hepimiz seviyoruz. Çiçek ve diğer bitkilerin dışında ev dekorasyonu için kullanılabilecek bir diğer doğadan gelen ürün kütükler… Özellikle son dönemde moda olan bu hoş kütükler servis tabağından sehpaya kadar pek çok alanda kullanılabiliyor. Bu sayede evinizin farklı köşelerine doğanın güzelliğini katmış oluyorsunuz.

 

2. Mumlar & Aydınlatmalar

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez objeleridir mumlar ve aydınlatmalar. Alelade bir yere koyacağınız küçücük bir mum bile, odanın tüm havasını değiştirir. Büyük cam vazolar içindeki kokulu mumlar, renkli fenerler, sehpa üzerindeki şık masa lambaları ya da sarkıt avizeler havanızı değiştirmek için ideal olacaktır.

 

1. Posterler & Çerçeveler

Yaşam alanınızı değiştirirken hem kendi fotoğraflarınızı hem de döneme uygun renklere sahip resimleri dekorasyonunuza eklemeyi unutmayın. Çerçeveler de kolaylıkla değiştirilebilecek objelerden bir tanesi. Mevsime uygun renklerde seçeceğiniz farklı çerçevelerle ortamı renklendirebilirsiniz.