Düğününe saçıyla damga vurmak isteyenlere önerilerimiz var!

2018’de gelinlerin saçları çiçek açıyor, doğal topuzlar, farklı örgü modelleri karşımıza çıkıyor. Gelinliğinin tarzını tamamlayacak saç modeline henüz karar veremeyenler için MOS Kuaförleri Saç Artistleri’nden en trend modelleri öğrendik.

Kısa ve küt saçlı gelinler aksesuarlar tercih etmeli

Saçlarını kısa kullanmayı seven ya da saçları uzamayan gelinler tercihlerini modern ve havalı modellerden yana kullanmalılar. Gelinlikleri hareketli ve detaylıysa kesinlikle aksesuarla desteklenmiş sade saç modellerine göz atmalılar. Saçları tek tarafa tarayıp kulak arkasına atmak ve bu modeli taze çiçekler ile desteklemek kısa saçlı gelinlere daha uygun olacaktır. Kısa saçlı gelinler, aksesuarların saça kattığı dinamizmi unutmamalılar. Duvak yerine gelinliğe uygun seçilmiş farklı şapka ve romantik tüller kullanabilirler.

Dalgalı saça sahip gelinlere yumuşak bukleler yakışır

Dalgalı ve hacimli saça sahip gelinler, çok sıkı topuzlardan kaçınmalılar. 2018 sezonu trendleri arasında yer alan açık gelin başı modellerini uygulatabilirler. Özellikle saçın doğal dalgasını bozmadan yapılacak yumuşak bukleler ile düğünlerine romantik bir hava katabilirler.

Ayrıca, yine bu sezonun favori gelin saçı modelleri arasında yer alan örgüleri de rahatlıkla kullanabilirler. Aksesuar olarak doğal çiçeklerden ve gelinliklerine uygun olan bohem taçlardan faydalanabilirler.

Renkli saçlara sahip gelinlere fütüristik ve elegan dokunuşlar

Günlük hayatta saçlarını renkli kullanan gelin adayları düğün zamanı da renk değiştirmeden istedikleri modeli yaptırabilirler. Yüz hatlarını ortaya çıkaracak şekilde saçı modern gösteren dalgalar, yandan ve aşağıdan sıkıca yapılan topuzlar renkli saçlara sahip gelinlerin tercih edebileceği modeller arasında yer alıyor.

Uzun saçlı gelinlere taşlı ve çiçekli figürler

Uzun saçlı gelinlere hemen hemen her model yakışıyor. Yalnız abartılı topuzlar, özellikle prenses modeli topuzlar etkisini artık kaybetti. Daha çok yana atılan ve yarım toplanan açık saçları denemeliler. Hafif dağınık topuzlar ve bu topuzlar arasına sıkıştırılmış örgüler uzun saçlı gelin adayları için tercih edilebilecek en özel modellerden… Aksesuar olarak taşlı ve çiçekli figürlere sahip taçlar ile saçlarını şıklık katabilirler.

Ayrıca bizim klasik ve zamansız olarak nitelendirdiğimiz gelin saçı modelleri mevcut. Saç şekli nasıl olursa olsun tüm gelinlere bu zamansız modelleri öneriyoruz.