40’lı yaşların aşk şifreleri!

40 yaşın üzerindeki tüm erkeklerin bir ilişkide gizlice istedikleri bazı şeyler var. Peki, olgun partneriniz mutlu bir birlikteliğe yelken açmak için sizden neler bekliyor? Tüm bunları öğrenmeye var mısınız? İşte 40 yaşında aşk;

Kaç yaşında olurlarsa olsunlar, erkeklerin anlaşılması zor bir tür oldukları bilinen bir gerçek. Biriyle çıktıktan sonra hepsiyle çıktığınızı düşünenlerdenseniz, yanılıyorsunuz. Çünkü zamanla erkeklerin bir ilişkiden ne isteyip istemedikleri, beklentileri değişir. Konu 40 yaşında bir erkek olduğundaysa; daha bilgili, daha özgüvenli ve ilişkide ne istediğini bilen, oyunlara zaman harcamayan biriyle karşı karşıyasınız demektir.

Deneyim

İyi bir şarap gibi çoğu erkek de yaş aldıkça daha iyi olur. Daha fazla deneyim, daha fazla yaşanmışlık ve daha fazla sevgi doludurlar. 40 yaşındaki erkek daha önce yaşamış olduğu ilişkiler sonucunda, onu neyin mutlu ettiğini ve neyin üzdüğünü daha iyi anlamaya başlar. Ne istediğinin farkına varan erkek, önceki ilişkilerinden öğrendiklerini yeni ilişkilerinde uygulayabilir.
40’lı yaşlardaki erkeklerin niyetleri ya da beklentileri oldukça nettir. Farklı oyunlar içerisine girmeyi tercih etmeyen erkekler, planını yapar, uygular ve ilk buluşmayı garantiler.

Gerçek sevgi

40 yaşın üzerindeki erkekler daha gerçektir ve gerçek sevgi isterler. Bu yaşa kadar erkekler genel olarak adil bir ilişki paylaşımı içerisinde olmamıştır. Kısacası işler bir şekilde yolunda gitmemiştir. Birçok başarısız ilişki yaşayan ve bunun sonucunda gerçek aşkı es geçmiş olan 40’lı yaş erkekleri geçmişte birine karşı derin bir bağ oluşturma hissini yaşamamışlardır. Belli bir süreden sonra ihtiyaçlarının sevgi olduğunun farkına varan 40 yaş üstü erkekler öncelik olarak sevgi arayışına girerler. Bu konuda daha seçici olsalar da sonuç odaklı davranırlar.

Dürüstlük

40’lı yaşlardaki erkekler için dürüstlük artık daha fazla önemlidir. Çünkü belirli bir yaştan sonra artık daha fazla oyun oynamak onlara göre değildir. Duyguları hakkında net ve dürüst olacak kadınları hayatlarında isterler. Aslında erkekler, hayatın tüm yönlerinden, iyilikten, kötülükten ve farklılıklardan uzaklaşmayacak birilerini tercih ederler. Duyguları, istekleri, ihtiyaçları ve arzuları hakkında kendileri gibi düşünen kadınlara ihtiyaç duyarlar.

Bağlılık

40’lı yaşlardaki erkeklerin artık gizliden gizliye ihtiyaç duydukları şey bağlılık duyacakları sadık bir kadındır. Çünkü bu yaş dilimi erkekleri artık hayatlarında aldatılma ya da sadakat sorunu yaşamak istemezler. Hayatlarında belirli bir noktaya ulaştıklarından, bu sorunlar yerine ilişkilerinde güvende olmak isterler ve her gece sadık bir kadının yanına dönmenin arzusu içindedirler.Telefonlarını sürekli kontrol etmek ve eşlerinin nerede olduğunu merak etmek zorunda kalmak uğraşmak istedikleri en son şeydir. Bu zamandan sonra yaşamak istedikleri en büyük rahatlık onları sevecek ve sadık olacak bir kadının varlığı diyebiliriz.

Finansal başarı

İfade etmeyi pek tercih etmeseler de 40 yaş üstü erkeklerin birçoğu kadınların finansal özgürlüğe sahip olmalarını istiyor. Babalık görevi üstlenmek ve hayatlarındaki kişinin faturalarını ödemek bir noktadan sonra düşünmek istemedikleri detaylar aslında. Erkekler karşılarında maddi gücünü ele almış, kendilerine uyum sağlayabilecek bağımsız kadınlar görmek istiyor. Tabii ki hayat müşterek ama normal şartlarda kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen kadınlar erkekler için daha ideal tercih oluyor. Bu durum, kadının sadece maddi anlamda kendisine destek olacak birini aramayacağının en büyük kanıtı da aslında.