Mevsim geçişleri, stil sahibi bir görünüm elde etmenin en zor olduğu dönemlerdir. Yeni sezonun trendlerini takip etmeyi ve doğru kullanmayı gerektirir. İşte sonbahar modasını belirleyen desen trendleri ve romantik mevsimin stil ipuçları…

Yeni sezonun en güçlü trendleri ve sonbahara hakim olacak desenler şekillendi: Doğanın etkisi ve 60’lar nostaljisi yeni sezonun kilit ipuçları arasında yer alıyor!

Sonbaharda çiçekleri terk etmiyoruz

Bütün bir yazı floral desen etkisinde geçirdik. Şimdi bu desenleri sonbahara taşıma vakti. Doğadan ilham alan kumaşlar bu sezonda da yeni bir yorumla devam ediyor. Floral desenler sonbahar renkleri ve dokunuşlarıyla birleşiyor.

Safari etkisi şehre iniyor

Vahşi doğa figürlerini kıyafetlere taşıyan “animal print” modası kısa bir aradan sonra sonbaharda geri dönüyor ve bu romantik mevsim, iddialı desenlerle hareketleniyor. Bu sezon tüm gardıroplarda leopar veya yılan desenli bir parça mutlaka olacak.

Çizgiler ve ekoselerle 60’lara selam!

Çizgi ve ekose desenler bir süredir tasarımcıların en çok tercih ettiği kumaşlar arasında yer alıyor. 60’lar nostaljisi yaratan bu desenler, bu sezon sınır tanımayarak hiç olmadığı kadar ön planda olacak. Sokak modasından gece şıklığına kadar tüm görünümlere uyarlanan çizgi ve ekose desenleri kullanmak isteyenler için gömlek ve gömlek elbiseleri muhteşem bir çözüm olabilir.