Bahar romantizmi OXXO’da

Oxxo, mevsimin hafifliğini özgün desenlerle ve dokunuşlarla yorumladığı “Historical Romance” koleksiyonuyla baharda romantizmi yaşatıyor.

İlkbahar yaz koleksiyonunda Victorian döneminin modern detayları ile dönemin varak işçilikleri, seramik desenleri ve peyzaj dokusunun kimyasından ilham alıyor.

Tarihsel dokunuşların barok esintileriyle modernize edildiği koleksiyon dönemden ilham alınan desenlerle tarihi bir esinti sunuyor. Uçuş uçuş volanların, minik fırfırların ve bağlama detaylarının hafif materyallerle harmanlandığı koleksiyonda hafif parıltılı nakışlarla da tarihin şatafatlı dönemlerine gönderme yapılıyor.

Koleksiyonda gardırobunuzu değerli kılacak boyundan bağlamalı ve fırfır detaylı elbise, özel baskı metodunun kullanıldığı kadife takım ile şıklık algısını güçlendireceğiniz bir çok parça yer alıyor. Güneşin sıcaklığını tenimizde hissettirecek transparan, fırfırlı bomber bluzlar, bağlama detaylı pantolonlar, denim etek ve nakışlı tasarımlar romatizmi yeniden yorumluyor. Koleksiyon renk paletindeki krem, beyaz, yeşil, sarı ve nar çiçeği renkleri ise bahar tazeliğini ve ferahlığını ruhunuzda hissettiriyor.