Bazı ünlüler var ki adeta yıllara meydan okuyorlar. Peki, görünümleriyle gençleri aratmayan ünlülerin bu kadar genç kalmalarındaki sırlar ne? Bu sorunun yanıtını haberimizde açıklıyoruz.

Yaşlanmıyorlar… Evet, kesinlikle yaşlanmıyorlar. Yıllardır görünümüyle aynı kalan bu ünlüler, ne yiyorlar ne içiyorlar? Genç kalma sırları nedir? Dilerseniz bu ünlüleri ve genç kalma sırlarını hep birlikte inceleyelim.

Ünlülerin gençlik sırları

Defne Samyeli

Yıllar ondan bir şey götürmüyor, adeta bir şey ekliyor. İki genç kızı olan Samyeli, onlarla bir araya gelince anne kız değil de abla kardeş gibi duruyor, hatta yaşıt bile durduğunu söyleyebiliriz. Hem fiziği hem de güzelliği ile oldukça dikkat çeken Defne Samyeli, 1972 doğumlu. 1991 yılının Türkiye 3. güzeli olan Samyeli, sabahları güne elmalı, limonlu, zencefilli, sirkeli, tarçınlı su içerek başlıyor.

Fazla makyaj yapmayı sevmeyen Samyeli, cilt bakımına özen gösteriyor. Cilt ve saç bakımı için susam yağını tercih ediyor. Kirpikleri için de tercihi badem yağı oluyor. Cildini diri ve canlı tutmak için sık sık yüz yogası yapıyor. Bunun dışında fiziğini korumak için de sporu tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Nebahat Çehre

Kim derki Nebahat Çehre, 1045 doğumlu! Hiç yaşını göstermiyor. Cildine düzenli olarak krem süren Çehre, cildinin ışıl ışıl bir görüntüye sahip olmasını ise sık sık gittiği hamamda kese yaptırmasına borçlu.

Hakan Peker

1961 doğumlu ünlü sanatçı Hakan Peker, yıllara adeta meydan okuyor. Gençliğinin sırrı ise genç yaşlardan beridir dans edip spor yapması. Bir de genetik faktörler.

Hülya Avşar

Yılların güzelliğinden bir şey alıp götürmediği bir isim de Hülya Avşar. Tabii bunda sporu hayatından bir  türlü çıkarmamasının da etkisi var. 1963 doğumlu ünlü isim, bunun yanında tokluk hissi verdiği için leblebiyi de sık tüketerek, formunu koruyor.

Arzum Onan

Eski Türkiye güzellerinden olan  Arzum Onan’ın güzelliğinin ve gençliğinin sırrı ise genetik. 1973 doğumlu Arzum Onan, ayrıca beslenmesine çok fazla dikkat ediyor. Onan, sık sık da spor yapıyor.

Ajda Pekkan

1946 doğumlu Ajda Pekkan yıllardır genç kalmasıyla konuşuluyor. Sayısız estetik müdahale yaptırsa da fiziğinin yıllardır aynı kalmasıyla merak konusu oluyor. Pekkan’ın sırrı ise beslenmesinde saklı. Diyetinin temelinde bol miktarda yağsız beyaz protein (et), maden suyu ve yeşil çay var. Ayrıca Pekkan’ın şifalı bitkiler içeren doğal tabletler kullanıyor.