Şehre dönüş zamanı geldi. Yeni albümler, diziler, filmler kapıda. Peki, sonbaharda kimleri dinleyip izleyeceğiz? İşte tekmili birden… Ama gelin önce sezonun en çok konuşulacak ismi Edis ile başlayalım…

Üç seneye dört single sığdırdı. Kısa sürede gece kulüplerini abluka altına aldı. Sahnede James Dean vari duruşuyla seksi, Ediz Hun’u andıran masum bakışlarıyla şefkat uyandırdı, kısa sürede kızların gönlünü fethetti. Edis bu sonbahar ilk albümüyle geliyor.
Neden albüm için bu kadar beklediğini şöyle anlatıyor: “Bekledim, sindire sindire ilerledim, doğrusunu bulduğumuzu hissettiğim anda önce tekliler çıktı, bazen de bazı şeyler planladığım gibi gitmedi, ekip değişiklikleri yaşadım ve ilk albümüm olması sebebiyle biraz da mükemmeli aramakla meşguldüm. Hala çalışıyoruz ve geciktiğimizin farkında olarak. Ama çıktığında en azından keşkelerim olmayacak, kendimi en rahat hissettiğim haliyle çıkmalı, öbür türlü bir anlamı yok benim için. Ticaretten ziyade hayallerimi baz alarak yapıyorum işlerimi.”

Edis’in albümünde 11 şarkı olacak. Bunlardan üçü, Onurr ve Alper Narman’la ortak çalışmaları. Diğerleri tamamen onun imzasını taşıyor. Albümün müzik direktörü Ozan Çolakoğlu. Edis; “Şaşıracağımız şarkılar da olacak, çok beklediğimiz gibi şarkılar da… Tabii ki dans var ve çok beklettiğim slow’lar” diye albümünü özetliyor. İşte bu sonbahar adını daha sık duyacağımız Edis’in bilinmeyenleri…

Bu sonbahar neden seni konuşuruz?
Her şarkının ayrı ayrı etkisi olacağını düşündüğüm bir albüm sunacağım bu sonbahar. Konuşursanız bu sebeple konuşursunuz ya da beğenilmezse, bu sefer beğenilmediği için konuşursunuz. Kısaca her halükarda albüm çıkaracağım için, diyelim.

Popstar olmadığını söylüyorsun. O halde bizi o duygudan uzaklaştıracak neler vadediyor yeni albüm?
Aslında popstar kavramını plastik ve ruhsuz buluyorum demiştim. Evet, sisteme hizmet eden bir albüm ama benim özümden çıkmış şarkılar var, özümde de birçok tarz var, sadece bir dinleyici olarak da… Tür olarak öyle yazacak olsa da sadece pop duymayacaksınız. Urban diyebiliriz. Bazen R&B, bazen disco, funk ve dibine kadar da bir adet alaturka duyacaksınız. Ben de bilmiyorum ne vadettiğimi aslında. Bence karmaşık ruhumu yansıtan bir albüm olacak. Bu da beni popüler kültürün as bir oyuncusu yapar mı bilmiyorum. Bence kolay tüketemeyeceksiniz.

Birkaç cümleyle kendini nasıl özetlersin?
Sorgulayıcıyım, izlenen olmanın aksine gözlemciyim, her daim hayatı anlamaya açım, meraklıyım. Ne bileyim, insan kendini nasıl özetleyebilir ki?

Neye güler, neye ağlarsın?
Sosyal medya inanılmaz güldürür. Çok ağır, insani şeyler ağlatır, kolay kolay dökülebilen bir yapıda değilim.

Seni en iyi anlatan emoji?
Mor dans eden adam. Arkadaşlarım son klibimden dolayı o emojiyi bana ithaf etti. Ben gülen emojiyi seçerdim. Şimdi telefonuma baktığımda da en çok kahkaha emojisini kullanmışım.

Sosyal medyada kimi stalklamadan duramıyorsun?
“Stalklamak” takip etmediğin halde profillere bakmaksa öyle huylarım yok, direk takibe basarım sorun değil. Genel aileme, çevreme falan bakıyorum arada, bir de Instagram’da beğendiğim, derleme hesaplar var. Komik içerikli ve sanat içerikli, onlara bakıyorum özellikle beslenmek adına.

Bir kadında en tahammül edemediğin nedir?
Genelleyici bir yapım yok. Kişisine göre değişir her şey, hiç tahammül edemeyeceğini düşündüğü şeyleri görmezden gelebiliyor insan.

Bir ilişkide olmazsa olmazın?
Güven.

En romantik hareketin?
Hatırlamıyorum ama galiba şarkı yazmış olmak.

Seni en tahrik eden cümle ne?
Ah Hakan ah bu meselelerle başımı yakacaksın (Gülüyor). Çok spesifik bir durum bu, bilemiyorum.

Hayatın boyunca dinlemekten ve söylemekten sıkılmayacağın şarkı?
“Another One Bites The Dust” dinlemekten sıkılmayacağım, “Esmer günler” ise söylemekten sıkılmayacağım şarkı.

Süper gücün olsa ne yapmak isterdin?
Zaman yolculuğu yapabilecek hızda olmak isterdim. “The Flash” gibi.

Sezonda bunlara kayıtsız kalma!

* Kenan İmirzalıoğlu yeni sezona bomba gibi dönüyor. Uzun bir aranın ardından önce Meryem Uzerli’yle başrolü paylaştığı ‘Cingöz Recai’ filmiyle beyazperde de olacak. 2018 başında ‘Fatih’ dizisiyle yılın en iddialı işine imza atacak.

* Dijital dünyaya ve ekrana kayıtsız kalmak artık imkansız. Netflix sonunda ilk yerli dizi için düğmeye bastı. ‘Karakalem’ isimli kitaptan uyarlanan dizinin başrolünde Çağatay Ulusoy var.

* Elçin Sangu dizi ve sinema filmi hazırlıklarını sürdürürken Barış Arduç yeni bir diziyle bu sezon ekrana gelecek. Ama Arduç hayranlarının birkaç ay daha beklemesi gerekiyor. Ekranın parlayan yeni isimlerinden Hande Erçel de iddialı bir diziyle bu ay ekranda olacak.

* ‘Shameless’ dizisinin yerli versiyonu ekrana gelmeye hazırlanıyor. Başrolünde Hazal Kaya var.

* Müzik dünyası da tam gaz sezona hazır. Yasemin Mori’den Murat Dalkılıç’a, Kalben’den İzel’e kadar birçok isim yeni şarkılar için stüdyoda.

Röportaj: Hakan GENCE