Isac Elliot Tükiye’ye gelirde tanışmadan gönderir miyiz? Tabii ki hayır, Girl’s Style dergimizin Genel Yayın Yönetmeni Elif Kavran sizin için sohbet etti, güldü, sarıldı ve tekrar görüşmek üzere vedalaştı.

İkinci kez Türkiye’ye geliyorsun. Türk hayranlarınla tekrar buluşmak nasıl bir duygu?

Harika hissediyorum. Son gelişimin üzerinden 3 yıl geçti, uzun bir süre, benim için çok şaşırtıcıydı, harikaydı. İzlemeye gelen pek çok hayranım vardı; çok heyecanlılardı, fanatiklerdi ve çok eğlenceliydiler. Çok kısa zamanda tekrar geleceğim.

Türk kızlarını beğeniyor musun?

Evet, gerçekten çok güzeller. Çok çok güzeller…

Müziğe başladığından bu yana geniş kitlerere ulaşacağını düşünüyor muydun?

Hayır, ilk başlarda gerçekten hiç planlamamıştım. Bu benim için hayaldi, belki Finlandiya’da ünlü olabilirim demiştim ama bunu hiç düşünmemiştim. İlk şarkım Finlandiya’da ünlü oldu, sonra Norveç hemen sonra İsviçre’de sonra da büyümeye başladı. Karşşı konulmaz bir biçimde büyüdü ve şimdi Türkiye’deyim. Türkiye farklı bir kültür her şey farklı burada bile tanınıyor olmak çok çılgınca. Bu kadarını beklemiyordum.

Isac Elliot

Beklemediğin bir başarı gerçekletirdin bunun sırrı ne?

Fanlarımı gerçekten çok seviyorum, çok saygı duyuyorum. Onlarla gerçekten çok zaman geçiriyorum, pek çok instagram mesajı alıyorum ve onları cevaplamak için uzun süre vakit harcıyorum. Anlar benim patronum, onlar bana bu şansı verdi, onlar benim motivasyon kaynağım.

Müzik olmasaydı kariyerini ne olarak devam ettirmek isterdin?

Buz hokeyi oynuyordum. Büyük olasılıkla hokey oynamaya devam ediyor olurdum. Finlandiya’da çok bilinen bir spor. Türkiye’de ki futbol gibi. Hokey oynamıyor olsaydım büyük olasılıkla bir şirkette çalışıyor olurdum. Doğrusunu söylemem gerekirse müzik harika olurdu.

İdol olarak gördüğün birileri var mı?

Evet var, Justin Timberlake. Hakkında hiç kötü bir şey duymadım. Fanlarıyla arası çok iyi herkese karşı çok nazik, çok iyi bir şarkıcı ve dansçı. Bir bütün ve bende onun çok büyük bir fanıyım.

Hayranlarının senin için yaptığı çılgınca şeyler var mı?

Çok çılgınca şeyler yapıyorlar. Bir gün Oslo’da oteldeyiz ve 10.kattayız. Otelin girişi kapalı ve güvenlik var. Bir hayranım 3.kata tırmanmış ve içeri girmeye çalışmıştı. (gülüyor) Başka bir gün stüdyodayım ve insanlar camdan beni görebilmek için sarkıyordu. Tehlikeli ama yapıyorlardı.

Bildiğin Türkçe kelimeler var mı?

Isac elliot

Evet biliyorum. ‘Merhaba ve teşekkürler’ birde ‘Sağol’ deniliyor sanırım. Bence en zor öğrenilen 2. dil telaffuzu çok zor.

Gitmeyi en çok istediğin şehir?

Şu an elbette Türkiye’nin diğer şehirlerine ve sonra İzlanda’ya gitmek istiyorum.

Sahneye çıkmadan önce mutlaka yaptığın bir şey var mı?

Hayır, aslında rutin bir şey yok. Biraz gergin ve endişeli oluyorum ve pek çok soru soruyorum. 17 yaşımdayım ve 11 yaşımdan beri bu böyle deam ediyor. Norveçte 400bin kişinin önüne çıktım ama dün uzun aradan sonra ilk defa Türkiye’de ki fanlarımla karşılaştım ve haliyle gergindim.

 Hayran soruları

Türkiye’ye bir daha gelmeyi düşünüyor musun?

Kesinlikle. Sony müzikle henüz bunu konuşmadık ama küçük bir tur planlıyorum.

Türkiye’de hangi şehirlere gitmek istersin?

Neredeyse 500bin soru geliyor ve hepsi farklı şehirlerden. Pek çok farklı şehre gitmek istiyorum. Mesela, İzmir’den çok mesaj alıyorum. Bursa’dan, Ankara ve diğer şehirlerden. Çok güzel bir ülke, çok sevdim.

Isac Elliot

Türkiye senin için ne ifade ediyor?

Kebap, cami ve sıcak hava. Çok temiz bir yer ve insanlar çok kibar.

Türk hayranların hakkında ne düşünüyorsun?

Çok fanatikler ve çok heyecanlılar. Utangaç değiller, heyecanlarını belli ediyorlar bu harika bir şey. Bu her ülkede böyle değil, bazı ülkelerde ki fanlarım çok utangaç.

En büyük hayalin ne?

Bu çok önemli bir soru. Bazen iniş ve çıkışlar oluyor, her meslekte olduğu gibi. Pek çok insanla tanışıyorum, seyahat ediyorum. Müziği seviyorum, çok sevdiğim işi yapıyorum buna devam etmeyi istiyorum.

Marcus & Martinus ile küsmüsünüz?

Hayır, küs değiliz. Birbirimizi uzun süredir tanıyoruz ve arkadaşız.

Isac Elliot’ın en’leri

Isac Elliot

En sevdiği renk: Sarı

En sevdiği film: Sınırsız

En sevdiği yemek : Kebap

En sevdiği şarkı: Kendi şarkıları

En sevdiği şarkıcı: Travis Scott/ Justin Timberlake

En sevdiği spor: Futbol

En sevdiği hayvan: Köpek