Levi’s® müzik projesi, gençlere müzik Masterclass’ını sunmak için Justin Timberlake ile işbirliği yapıyor.

Sanat eğitimlerine finansal desteğin dünya çapında azalma riskiyle birlikte günümüzde pek çok genç, kişisel gelişim ve yaratıcı ifade için gereken bu değerli ortamlardan yoksun kalıyor.

Levi’s® müzik projesi Justin Timberlake ile işbirliği yapıyor

Levi’s®, 2015 yılından bu yana topluluk bazlı programlara ve gelecek nesil genç müzisyenlere müzik eğitimi kaynakları sunan Levi’s® Müzik Projesi girişimini geliştirmek amacıyla saygın sanatçılar ve dünyanın her yanındaki yerel topluluk ortaklarıyla birlikte çalışıyor.

Levi’s®, geçtiğimiz Ağustos ayında Justin Timberlake’in doğduğu Memphis (Tennessee, ABD) şehrindeki Stax Music Academy’de bir proje gerçekleştirmek için sanatçıyla işbirliği yaptı. Akademideki iki günlük beste ve performans atölyelerine katılarak öğrencilere sürpriz yapan Justin’e yakın işbirliği yaptığı Timbaland, Danja, RobKnox ve Elliott Ives gibi sanatçılar da eşlik etti. Öğrenciler, Justin ve ekibiyle çalışarak haftalardır besteledikleri şarkıları geliştirdi ve ardından Stax’ın ikonik Studio A mekanında ailelerine ve arkadaşlarına bir konser verdi. Atölye çalışmalarını düzenlemenin yanı sıra Stax tesislerini restore eden ve güncelleyen Justin ve Levi’s®, yeni ekipman ve sahneye hazır enstrümanlar da sağladılar.