Orkid, Türkiye Voleybol Federasyonu ve A Milli Kadın Voleybol Takımı’yla birlikte Filenin Sultanları’nın başarılarını kutlamak amacıyla bir araya geldiği yemekte, geleceğin voleybolcularını desteklemek amacıyla bugüne kadar 200’den fazla okula göndermeyi planladığı voleybol destek paketi bağışına devam edeceğini duyurdu. Cesaret Sponsoru olduğu A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularına bir sürpriz yapan Orkid, Filenin Sultanları adına file, voleybol topu gibi ekipmanların bulunduğu voleybol destek paketlerini Türkiye genelinde 70 okula daha iletecek.

Orkid, Cesaret Sponsoru olduğu A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’ndaki başarısını kutlamak amacıyla 30 Ekim Çarşamba akşamı bir tebrik yemeği düzenledi. Orkid ve P&G Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen gecede, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a Filenin Sultanları’nın uluslararası arenada yakaladığı başarının bir nişanı olarak bir plaket takdim edildi. Gecede, Türk sporuna destek olmayı amaçlayan Orkid’in bugüne kadar 200 okula ulaştırmayı planladığı voleybol destek paketlerine ek olarak, her bir Milli Kadın Voleybolcumuz adına 5’er okula daha voleybol destek paketi hediye ederek, toplamda Türkiye genelinde 270’den fazla okuldaki voleybolcuların antrenman imkanlarını genişleteceğinin müjdesi verildi.

Orkid gelecekte “Filenin Sultanları” olacak genç kızları destekliyor

Türkiye’de ilk kez 2003 yılında A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın ana sponsoru olan Orkid’in, geçmişten bugüne voleybola verdiği destekten bahseden Turnaoğlu “Bu akşam burada Filenin Sultanları’nın uluslararası arenada gösterdiği başarıları tebrik etmek ve voleybolcu genç kızlarımızı desteklemek için gerçekleştireceğimiz çalışmanın müjdesini vermek için bir araya geldik. Orkid olarak 40 yıldan fazla süredir Türkiye’deki kadınların ve genç kızların özgüvenlerini desteklemek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra da Türk kadınlarını ve voleybolu desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Orkid’in voleybola yaptığı bu katkının son derece değerli olduğunu ifade eden TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yaptığı teşekkür konuşmasında “Orkid gibi uzun yıllardır Türk kadınlarının ve genç kızlarının yanında olan markaların desteği bizim için çok kıymetli. Orkid’le 2003 yılında başladığımız iş birliğimiz farklı dönemlerde de devam etti ve Orkid verdiği destekle Filenin Sultanları’nın yanında durarak, voleybolun yaygınlaştırılmasına katkıda bulundu. Başta A Milli Kadın Voleybol Takımı olmak üzere, Türk sporuna verdikleri destek için Orkid’e, P&G ailesine ve Sayın Tankut Turnaoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

A Milli Kadın Voleybol Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar, Orkid’in bu desteğini çok anlamlı bulduğunu ifade ederek “Gençlerin voleybola ilgisini güçlendirecek bu bağış için Orkid’e ve Türkiye Voleybol Federasyonu’na çok teşekkür ediyorum. Yeni voleybolcuların yetişmesine destek olacak bu çalışmaya vesile olduğumuz için biz de çok mutluyuz” dedi.

Türkiye’nin sağlıklı ve özgüvenli nesillerinin yetişmesine katkıda bulunmak adına Türk sporuna destek olmayı amaçlayan Orkid, Türkiye’de ilk kez 2003 yılında A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın ana sponsoru olmuştu. Aynı yıl Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda 2.’lik kazanan takımımız, Türkiye’de pek çok anlamda yeni bir dönem başlatmıştı. Türk kadınının böylesine güzel ve başarılı şekilde temsili, sporcu ya da spora ilgi duyan her yaştan kadının motivasyonunu artırmıştı. Attığı her adımda kadınlara destek olmayı önemseyen Orkid’i o günden bu yana kadın sporculara ve Türk sporuna desteklerini sürdürüyor.