İstanbul’da yaşıyorsanız tatile gidemedim diye üzülmeyin. İstanbul’da da denize girebileceğiniz, tatil havasını yakalayabileceğiniz güzel plajlar var. Bu plajlar hangileri mi? Öğrenmek istiyorsanız haberimize göz atabilirsiniz.

İstanbul’daki en iyi plajlar

Yaz geldi! Havalar oldukça sıcak. Bu sıcak havalarda kendini serin sulara atmak isteyenlere güzel bir haberimiz var. İstanbul’da birbirinden güzel plajlar sizleri bekliyor. İşte bu plajlardan 5 tanesini sizler için araştırdık. Bakalım bu plajlar nerede ve giriş ücretleri ne kadar?

1-Suma Beach

Suma Beach, Kilyos’un en renkli plajı. Ahşap, bambu ve hasır malzemelerin hâkim olduğu plajda durmaksızın iyi müzik var. Hem eğlence hem de deniz keyfi isteyenler için mükemmel bir seçenek. Bu plajın bir diğer avantajı da köpeğinizle gelebilmeniz. Dolayısıyla hayvan dostu bir yer. Giriş ücreti ise hafta içi 20 TL, hafta sonu 70 TL olarak değişiyor.

plajlar

2-Şile Ağlayan Kaya Plajı

Plaj, 2012 senesinde İstanbul plajları içerisinde Mavi Bayrak almış iki plajdan biri. Görüntüsü ve akış şekliyle ağlayan bir insana benzediğinden dolayı bu ismi almış. Kumu ve deniziyle ünlü bu plajda giriş ücreti bulunmuyor; onun yerine hafta içi 25, hafta sonu 30 TL şezlong parası alınıyor.

plajlar

3-Yörük Ali Plajı 

Büyükada’da bulunan Yörük Ali Plajı’nın kumsallarında güneşlenebilir, eğitimli cankurtaranlar eşliğinde çocuklarınızla denize girebilirsiniz. Ayrıca burada günlük, haftalık, aylık ve sezonluk olarak kiralayabileceğiniz motel odaları da mevcut. 0-7 yaş ücretsiz. Giriş ücreti ise hafta içi 40, hafta sonu 50TL. Bunun dışında otelde konaklayanlardan ücret alınmıyor.

plajlar

4-Heybeliada Ada Beach Club

Kafa dinlemek için ideal bir yer. Plaja gitmek için Heybeliada’dan ücretsiz tekneler kalkıyor. Restoranı olan plajın ayrıca mini golf ve voleybol alanları var. Giriş ücreti hafta içi 30, hafta sonu 40 TL.

plajlar

5-Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı

Sarıyer Altınkum, sadece bayanlara özel bir plaj. Boğazın incisi tarihi Sarıyer Rumeli Kavağında bulunan Altınkum Kadınlar Plajı, deniz, kumsal ve piknik alanının iç içe bulunduğu nezih bir ortamda  yer alıyor. Plaja giriş ise gidiş -dönüş ulaşım dahil 50 TL.

plajlar