Hoşlandığınız bir erkekle sonunda tanıştınız ve sıra buluşmaya geldi. Buluşmada karşı tarafı daha iyi tanımak için ona birtakım önemli sorular yöneltmeniz gerekiyor. Peki bu sorular hangileri? Merak ediyorsanız haberimize göz atabilirsiniz.

İlk buluşmada sormanız gereken sorular

En önemlisi açık uçlu sorular sorun. Böylelikle karşı tarafla ilgili daha çok bilgi edinmiş olursunuz.

Gelelim soruların içeriğine.  İlgi alanlarını sormak onu daha yakından tanımanızı sağlar. Ne tarz müzik dinliyorsun? En sevdiğin şarkıcı kim? Hangi tür filmleri seversin? gibi.

“Boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin?” diye sormak onun içe dönük biri mi yoksa dışa dönük biri mi olduğunu anlamanızı sağlar.

Özel hayatına dair sorular sorun çok aşırı olmamak kaydıyla. Geceleri dışarı çıkmaktan hoşlanırsın? En sevdiğin mekanlar nereleri? gibi.

Ne tarz tatiller sevdiğini sorarak onun kişiliğine dair önemli ipuçları edinebilirsin. Otelde mi kalmayı seversin yoksa kamp yapmayı mı? şeklindeki sorular size oldukça yardımcı olacaktır.

Bir diğer aşırıya kaçmamanız gereken konu ailesi ile ilgili konular. Aileyle ilgili şu soruları rahatlıkla sorabilirsiniz: Kaç kardeşsiniz, Kardeşlerinle aran nasıl? şeklinde.