Women’s Style kapak kızlarından Başak Parlak makyajını kendisi yapıyor, hayatta kalmak için yemek yiyor ve gelin olmak şimdilik ona çok uzak!

Ekranlardaki acıklı dizi furyasından sıyrılmak isteyen herkesin dilinde bir Esin var ki sormayın gitsin. Nereye baksak Başak Parlak’ı ve onun muhteşem gözlerini görüyoruz. Hal böyle olunca da taleplere kayıtsız kalamadık. Kaprissiz, mütevazı, çalışkan ve sıcakkanlı oyuncular listemize bir yenisini daha ekledik.

Uluslararası İlişkiler mezunusun neden oyunculuk?

Üniversitede okuyacağım bölümü seçmeden önce de oyunculuk yapıyordum. Uluslararası ilişkiler sonradan geldi aslında. Oyunculuk yapmayı kafaya koymuştum zaten ama başka bir bölüm de okumak istedim. İstersem tercih edebileceğim ikinci bir mesleğim olsun istedim.

‘Şevkat Yerimdar’a ilk başta sıcak bakmamıştım’

Peki Şevkat Yerimdar’ın filmden diziye dönüşüm hikayesinden biraz bahsedecek olsan?

Biz Şevkat Yerimdar projesine sinema filmi olarak başlamıştık. İlki çok sevilince ardından ikinci filmi çektik. İki film de televizyon yayınlarında her defasında oldukça iyi izlenme oranları yakalayınca bu projeyi diziye dönüştürme fikri konuşulmaya başlandı. Açıkçası biz önce bu fikre pek sıcak bakmamıştık. Ama iyi ki kabul etmişiz, çok keyifle çalışıyoruz.

Senden yansıyan inanılmaz sofistike bir hava var. Merak ediyorum gerçekten öyle misin? Boş zamanlarında nelerle uğraşırsın mesela?

Teşekkür ederim. Haftanın 5 ya da 6 günü sette oluyorum. Dinlenmek için çok az vaktim oluyor. Genelde evde olmayı tercih ediyorum. Set zaten çok kalabalık ve sürekli sosyalleşmek zorunda kalıyoruz. O yüzden yalnız olmayı istiyorum. Resim yapıyorum, kitap okuyorum, takip ettiğim diziler var onları izliyorum. Zaten off günümün akşamı yeni bölümün senaryosu geliyor, ezber falan derken sabah hoop yine setteyim.

Kusursuz bir cildin var, makyaj tercihlerinde de oldukça başarılısın. Güzellik trendleriyle aran iyi sanırım?

Makyajımı uzun zamandır sette kendim yapıyorum. Trendleri takip ettiğimi pek söyleyemeyeceğim. Yüzüme her makyaj yakışmıyor. Renkli farlar kullanmıyorum mesela ya da koyu renk rujları pek tercih etmiyorum.

‘Hayatta kalmak için yiyiyorum’

Böyle bir temponun içinde formunu korumayı nasıl başarıyorsun?

Spor yapmam çok zorlaşıyor tabii bu tempoda, o yüzden her şey beslenme düzenime kalıyor. Set yoğunluğunda yediğime içtiğime çok dikkat ediyorum. Mutlaka yeterince uyumaya çalışıyorum. Ertesi gün sabah setim varsa mutlaka erken uyuyorum.

Yemekle aran nasıl, mutfakta iyi misindir?

Yemek yemekten pek zevk alan biri değilim. Karnım acıktığında yemek yiyorum sadece, doyduğum gibi de yemeyi bırakıyorum. Hayatta kalmak için yiyorum diyebilirim yani. Çok yemek yapacak vaktim olmuyor açıkçası. Yaptığım güzel yemekler var ama aşçılığımı övemeyeceğim!

‘Evlilik bana çok uzak’

Biz seni rol aldığın projelerde gelinlikle görmeye o kadar alıştık ki insanın ister istemez sorası geliyor Başak ne zaman kendi gelinliğini giyecek?

Gerçekten o kadar çok gelinlik giydim ki evlenmeye karar versem giymeyebilirim. Evlilik henüz bana çok uzak, yakın zamanda beni gelinlikle sadece ekranda görebilirsiniz yani.

Aile senin için ne ifade ediyor?

Aile benim için en kıymetli şey. Onların varlığı benim en büyük desteğim ve mutluluk sebebim.

 

Röportaj: Eva Aksu
Fotoğraflar: Emre Yunusoğlu
Styling: Başak İlker Hızlı-mow.agency
Makyaj: Alp Kavasoğlu