Kimi kadınlar sık, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip oldukları için doğuştan şanslılardır. Kimi kadınlar da sık, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olabilmek makyaj çantalarında rimeli eksik etmezler. Hatta kimileri bitme ihtimaline karşı yedek maskara bile taşırlar. İşte özellikle hacimli ve uzun kirpiklere sahip olmak için kat kat rimel süren kadınlara önerimiz “İpek kirpik”… Rimelleri rafa kaldırtan son dönemin popüler uygulamasını Cilt, Saç Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun Womenstyle için anlattı.

Rimel sürülmemiş bir makyajın eksik olduğu ya da yarım kaldığı hissini yaşamayan kadın yoktur. Rimel makyajın imzası gibi gözlere sürülen eyeliner’in, farın tamamlayıcısı da aynı zamanda… Ama özellikle akşamları temizleme faslı hepimizin canını sıkıyor. İşte ipek kirpik uygulaması ile sabah sürme, akşam da temizleme ihtiyacınız kalmayacak.

“İpek kirpik, gerçek kirpiklerin uzunluğu ve kalınlığını artıran bir uygulama. Daha çok her gün rimel kullanan, lens takan ve gözlerinde alerji hassasiyeti olan kişilere ipek kirpik uygulamasını denedikleri takdirde ipek kirpik taktırmayı alışkanlık haline getireceklerdir.” Diyen Figen Aktosun’un da belirttiği gibi özellikle lens takanlar, göz kuruluğu yaşayanlar, gözlerinde birtakım alerjik reaksiyon olanlar için ipek kirpik denenmesi gereken bir uygulama.


İpek kirpik uygulaması kirpiklere zarar verir mi?
Bakışları belirgin hale getiren ipek kirpik uygulamasının kirpiklere asla zararı olmadığını vurgulayan, bu uygulamanın ilk uygulayıcısı ve Güzellik Eğitmeni Master Figen Aktosun, “Normalde takılan takma kirpikler bütün olarak kirpik diplerine yapıştırılırken ipek kirpikler ise kıl kökünün yaklaşık 2-3 mm uzağına tek tek doğal medikal yapıştırıcılar ile eklendiği için kirpik diplerinin hava almasını engellemez. Böylece kirpiklere hiçbir zarar vermeden yoğun, bakımlı, doğal ve uzun kirpiklere kavuşursunuz. Burada en önemli nokta kullanılan ürünün kalitesi ve bu uygulamada gerçekten uzman kişiler tarafından yapılıyor olması” şeklinde bilgi verdi.
Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak için sadece 1,5 saate ihtiyacınız var…
En zararsız kirpik uzatma yöntemlerinden biri olan ipek kirpik uygulaması 1,5 saat sürüyor. İpek kirpikler hafif olduklarından dolayı da uygulama yapılan kişinin göz kapaklarında herhangi bir ağırlık ya da rahatsızlık yaratmıyor. Her ay düzenli olarak bakımının ardından üç aya kadar kalıcılık sağlayan ipek kirpikler ile istediğiniz dolgun, uzun kirpiklere sahip olacağınız gibi, Hollywood aktrisleri gibi bakışlarla da etrafınızdaki büyüleyebilirsiniz.
İpek kirpik taktırırken nelere dikkat edilmeli?

İpek kirpikler mutlaka bir uzmana taktırılmalı. Yine ayrıca kullanılan medikal yapıştırıcı ve kirpiklerin hangi malzemeden üretildiği mutlaka sorgulanmalı. Söz konusu göz sağlığı olduğu için merdiven altı, hijyenik olmayan ortamlarda uygulama yaptırılmamalı. Ve bir önemli nokta daha yüzünüze, göz şeklinize ve kullanım şekline göre 2D ya da 3D kirpik tercih etmelisiniz.