ABBA grubunu hatırlayanınız var mı? Tüm zamanların en başarılı pop gruplarından biri olan ABBA, dünya çapında toplamda 385 milyonun üzerinde albüm satışı ve internet üzerinden 2.8 milyardan fazla dinlenme elde etti.

Bir dönemi kasıp kavuran grubun efsane müziklerinden yapılan Mamma Mia ilk olarak 2008 yılında vizyona girmişti. Merly Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgård, Dominic Cooper, Julie Walters ve Christine Baranski gibi isimlerle yazın en eğlenceli filmi olmuştu. Aradan geçen on yılın ardından yapımcılar devam filmiyle bu eğlenceyi devam ettirmeye karar verdiler. Üstelik bu sefer Cher gibi bir farkla geliyorlar!

Mamma Mia: Here We Go Again ile  dejavu yaşanacak!  Donna’nın (Merly Streep) kızı Sophie (Amanda Seyfried) annesinin hamileliğinde olduğu gibi başından hikayeler geçmeye başlayacak. Flashback’lerle bir geçmiş bir şimdiki zaman arasında geçen film sezonun iddialı yapımlarından.

Filmin başarısı etkileyici kadrosu haricinde elbetteki ABBA etkisi

Prodüktörlüğünü ABBA’dan Benny Andersson’ın üstlendiği film müzikleri albümü filmden bir hafta önce raflarda ve dijital platformlarda yerini alacak. Albümün ön siparişe açılmasıyla birlikte Lily James ve The Dynamos tarafından seslendirilen, albümün ilk müzik videosu ‘When I Kissed The Teacher’ da görücüye çıktı.