Tıpkı kıyafet seçer gibi, makyaja başlamadan önce kendinize ‘Bugün nasıl bir moddayım?’ diye sormalısınız. Bazı günler cildinizin kendi parlaklığının yeterli olduğunu düşünürken bazı günler de daha fazlasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki; Yüzünüzde istediğiniz aydınlığı nasıl elde edebilirsiniz? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Islak Bitiş

Sağlıklı bir cilt için tercih etmeniz gereken aydınlatıcı bitişi ‘Islak’. Bu görünümü elde edebilmek için likit ya da stick formda bir aydınlatıcıya ihtiyacınız var. Tercih edeceğiniz aydınlatıcıyı, aydınlatmak istediğiniz bölgelere parmaklarınızla hafifçe uygulayın – kaş kemiğiniz ve elmacık kemikleriniz gibi.

Mat Bitiş

Eğer simden ve ışıltıdan hoşlanmıyor ama yine de yüzünüzün belli bölgelerinin aydınlık görünmesini istiyorsanız bunu cildinizden 1-2 ton daha açık bir göz altı kapatıcısıyla veya bir kontür paletiyle yapmanız mümkün. Gözlerinizin altına, alnınızın ortasına ve yanaklarınızın yüksek kısımlarına bir sünger veya kapatıcı fırçasıyla uygulayın.

Işıltılı Bitiş

Makyajınızı bitirdiniz ve ekstra bir ışıltı eklemek istiyorsunuz. Kaş ve elmacık kemiklerinize pudra formda bir aydınlatıcı sürün. Uygulamayı daha oturmuş ve çarpıcı bir görünüm için fan fırçası kullanarak yapın.

Disko Topu Bitişi

Eğer istediğiniz aydınlık görünüm gerçekten disko topu parlaklığı ise bu aydınlığın en son seviyesi. Krem bir aydınlatıcıyı, süngerinizi veya fırçanızı herhangi bir sabitleyici spreyle ıslatıp elmacık kemiklerinize, dudaklarınızın üstüne, göz pınarlarınıza, çenenize, burnunuzun ortasına ve şakaklarınıza uygulayın. Eğer çok fazla olduğunu düşünürseniz fondöten uyguladığınız fırça, sünger veya parmaklarınızla fazlalığını alın.