Yeni estetik teknolojisi Icon Lazer!

Lazer sistemlerinden Icon Lazer, cildinizde etkili sonuçlar almayı mümkün kılan yenilikçi estetik teknolojisi sunuyor.

Estetik Teknolojisi

Estetiğin Yeni İkonu Icon Lazer

Lazer sistemlerinden Icon Lazer, cildinizde etkili sonuçlar almayı mümkün kılan yenilikçi estetik teknolojisi sunuyor.
Tüm cilt tiplerinde; cilt gençleştirmeden kırışıklık tedavisine, cerrahi, yanık ve akne izlerinden çatlak tedavisine, lekeden damar tedavisine kadar kapsamlı bir kullanım alanı sunan sistem ile ilgili ayrıntıları Dermatolog Seçil Engin’den bu yeni uygulamanın özelliklerini öğrendik.
Her yaştaki kadının arzusu pürüzsüz, duru bir cilde sahip olmak. Bunlar ilk gençlik yıllarında çok kolay gibi. Oysa zaman geçtikçe cildinize özen göstermek gerekiyor. Etkili bir cilt bakımı için de yeri geldiğinde teknolojik uygulamalardan yardım almak en doğrusu.
Estetik ve plastik cerrah Alpaslan Topçunun Levent’e taşıdığı kliniğinde cerrahi dışı uygulamaların arasında artık “Icon Lazer” de bulunuyor. Icon Lazer, ileri teknoloji sistemlerle daha güzel ve sağlıklı bir cilde ulaşmayı sağlayan, yeni olmasına rağmen çokça tercih edilen bir sistem.

Cildin alt katmanlarına enerji desteği

Dermatolog Seçil Engin bu yeni uygulamayla ilgili bakın neler anlattı; “Birçok özelliği tek cihazda Icon Lazer sistemi tüm cilt tiplerinde cilt gençleştirmeden kırışıklık tedavisine, cerrahi skarlardan akne izlerine, lekeden damar tedavisine kadar kapsamlı bir kullanım alanına sahip. Eskiden lazer uygulamalar sonrası uzun süre evinize kapanmanız, sosyal hayatınızdan uzaklaşmanız gerekiyordu. Yeni nesil lazer sistemleri ise cilde yüzeyinde herhangi bir tahrişe neden olmadan cildin alt katmanlarına enerji göndererek kontrollü bir mikro hasar yaratmak üzere tasarlandı,” diyor ve ekliyor; “Her şeyden önce özel teknolojiler sayesinde cilt altına daha yüksek enerji iletilmesini sağlıyor. Bu da ciltte kolajen üretimini tetikleyen sürecin optimum seviyeye taşınması, yani daha etkili sonuçlar anlamına geliyor. Icon ise daha güçlü enerji seviyesiyle daha etkili sonuçlar almayı mümkün kılarken, yenilikçi teknolojiler sayesinde hem işlem hem de tedavi sonrası çok daha konforlu geçiyor.”

Icon Lazer’in etkileri

Icon Lazer tedavisi 3 hafta arayla yapılan 15 dakikalık 3 ya da 4 seanstan oluşuyor. Tedavi cilt üstündeki ısıyı sabitleyen teknoloji sayesinde konforlu geçiyor, sonrasında oluşan hafif kızarıklık ise birkaç saat içinde yok oluyor. Cilt yüzeyine herhangi hasar vermeyen bir işlem olduğu için her mevsim uygulanabiliyor. Sonuçta;
• Yeni kolajen ve elastin liflerinin yapımı ile cilt kalitesi iyileşir, çok daha taze ve canlı bir görünüme kavuşur.
• İnce çizgilerin, kırışıklıkların görünümü hafifler.
• Akne ve travmaya bağlı yara izlerinin görünümü hafifler.
• Cilt tonundaki düzensizlikler yok olur.
• Yaşlanmaya ve güneşe bağlı lekelerin görünümü hafifler.
• Cilt yüzeyine yakın kılcal damarların görünümü hafifler.