Nike’ın, bugüne kadar tasarladığı sürdürülebilir ayakkabı modelleri içerisinde %50 oranında, geri dönüştürülmüş içeriğe sahip Nike Air Vapormax 2020 Flyknit eşşiz tasarımıyla sizi kendisine hayran bırakacak! Ayakkabının içeriği çeşitli unsurların dairesel ilkelerinin yaratıcı bir uygulaması ile %50 oranında geri dönüştürülmüş ürünlerden oluşmaktadır.

Nike ürün tasarım lideri Jesi Small, Nike Air Vapormax 2020 Flyknit ile ilgili “Sadece Nike’ın kendi atıklarına değil, diğer endüstriyel atıklara ve bu içeriğin nasıl kullanılabileceğine baktık. Bu durumun karar verme aşamasında önemli bir rol oynamasına izin verdik. Sıfırdan ve her gün giyilmesi mümkün ve kolay olan sürdürülebilir kaynaklı bir silüet yapmak istedik. Bu ham, sürdürülebilir tasarım öğeleri birleştirildiğinde, Nike FlyEase yeniliği ile birlikte 2020’lerin genel estetiğinin canlı kompozisyonunu renklendiriyoruz. Nike Air VaporMax 2020 Flyknit ile yapmaya çalıştığımız en temel şeylerden biri ‘Rawthenticity’ fikrini entegre etmek ve bu sürdürülebilir tasarım öğelerinin her birinin ham parçalarının nasıl canlandığını göstermekti” diyor.

Yeni, tam uzunluktaki VaporMax Air, materyaller ile sürdürülebilirliğin ilk yaklaşımını ve Space Hippie’nin de ortaya çıkmasını sağlayan kültürün genişlemesine yardımcı oluyor!

Eşsiz tasarımı ve sürdürülebilir özellikleriyle Vapormax’in dikkat çeken 5 detayı!

1.İlk tam uzunlukta VaporMax Air ünitesi yaklaşık % 75 geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmiştir. Vapormax 2020 ise daha fazla konfor ve daha iyi bir yürüyüş imkanı sağlıyor. 2008’den bu yana, tüm Air sole yenilikleri en az %50 geri dönüştürülmüş malzeme içermektedir.

2. Geri dönüştürülmüş Flyknit ipliği endüstriyel olarak ağırlıkça yaklaşık %75 oranında geri dönüştürülmüş içerikten ve ayrıca farklı geri dönüştürülmüş bileşenlerden üretilmiştir.

3. Vapormax’in kalıp haline getirilmiş çift yoğunluklu Ortholite taban astarı yaklaşık % 50 geri dönüştürülmüş içerikten üretilmiştir ve ayak rahatlığını arttırırken, en az %80 geri dönüştürülmüş köpük içermektedir.

4.Topuk klipsi ve ayak parmağı ucundaki TPU yaklaşık %60 geri dönüştürülmüş TPU içerir ve benzersiz bir girdap etkisi ile dikkat çekici bir görünüm yaratır!

5.Nike Air VaporMax 2020 Flyknit, tabandan uca sürdürülebilir malzemelerle ve Nike Grind içeren bir dış taban ile kaplıdır.

Nike Air VaporMax 2020 Flyknit, uyum, his ve yürüyüş düşüncesini geliştiren ve günlük kullanım için sürdürülebilirliği ve yeniliği dengelemede çıtayı yükselten ve bu uyumu tüm gün sürdüren yeni bir günlük ayakkabıyı hayata geçiriyor.

Giymesi ve çıkarması kolay tasarımıyla tüm gün boyunca en uygun kilitlemeyle konfor sağlayan Nike Air VaporMax ailesinin en yeni üyesi, yetenekli kullanıcılar için tasarlandı ve tüm ayağı anında sabitleyen tek elle kilit ve bırakma mekanizması Nike FlyEase yeniliği ile bütünleştirildi. FlyEase, Nike’ın “her zaman sporcunun sesini dinle” konusundaki uzun süredir devam eden düşüncesini temel alır ve ayakkabıların nasıl çalışması gerektiği konusunda yeni düşünceler sunar.