Saç bandı kullanın!

Kısa saçlı da olsanız, uzun saçlı da olsanız spor yaparken daha rahat ve şık olmanızı sağlayacak olan saç bantları ya da bandanalarını kullanabilirsiniz. Üstelik bu küçük gibi görünen detaylar sayesinde daha farklı bir havaya bürünebilmeniz de mümkün olacak. Terlerken dökülen saçlarınız yüzünden rahatsız olmamak ve bu saçlarınızın görüntünüzü bozmaması için çok kullanışlı olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Canlı renkler giyin!

Koyu renkleri değil de spor yaparken daha canlı renkleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Siyah ve gri renkli spor kıyafetlerini bir kenara bırakıp pembeli, mavili, morlu kıyafetlere yönelmeniz kendinizi daha canlı hissetmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden tişörtünüzde, taytınızda ve spor ayakkabılarınızda bu renkleri kullanmaya gayret göstermelisiniz.

Vücudunuzu sergileyin!

Eğer vücudunuza güveniyorsanız vücudunuzu sergileyebileceğiniz kıyafetler giymekten de çekinmeyin. Fazlalıklarınızdan kurtulmak için çok çaba sarf ettikten sonra, bu güzel vücudu sergilemenize olanak sağlayacak olan şortlar ve dar büstiyerler giymeniz formunuzu korumak için yaptığınız sporların da daha ilgi çekici hale gelmesine olanak sağlayacaktır.

Tişört ve taytları tercih edin!

Spor kıyafetlerinizi günlük giysilerinize benzetmeniz de, spor yaparken şık olmanız için size yardımcı olacaktır. Pek çok spor giyim mağazası bu konuda kadınlara yardımcı olacak tasarımlarla satış yapıyor. Dışarıda giydiğiniz tişört ve taytlara benzeyen bu tasarımlar sayesinde spor yaparken de şık ve modern bir görüntü yakalayabilmeniz mümkün olacaktır. Spor salonunda dikkat çekmenize olanak sağlayacak olan bu şık spor giyim ürünleri sayesinde kendinizi spor salonlarında çok daha rahat hissedebilmeniz ve ertesi gün sporda ne giyeceğiniz konusunda endişe duymak zorunda kalmazsınız.

At kuyruğu yapın!

Spor yaparken aşırı terlemeniz söz konusu olacağından kan ter içinde kalan yüzünüzde saçlarınızın dolaşmasını istemiyor ve yorulmuş olsanız bile yorgun gözükmek istemiyorsanız saçlarınızı toplayın. Sade bir at kuyruğu yapmanız saçınız yüzünden sizi rahatsız edecek bir görüntü oluşmasını engelleyecektir. Saatlerce spor yapsanız ve yorulsanız bile yorgun görüntünüzü silebilecek bir saç toplama stili ile spor yapmaya başladığınızda nasıl şık görünüyorsanız sporun sonunda da şık görüneceksiniz.