“Yeni çizgide büyük bedenler var!” Sloganıyla hareket ettiler

Rihanna’nın yeni iç çamaşır markası Savage x Fenty ‘in lansmanı, gece yarısında kuyruğa giren müşteriler için işkenceye dönüştü. Kuyrukta bekleyen onca insan bazı müşterilere özel mağaza tanıtımı yüzünden bir saate yakın süre beklemek durumunda kaldı. Rihanna hayranı pek çok kişi sosyal medyada, özellikle Twitter’da, Savage x Fenty’in resmi hesabını etiketleyerek paylaşımlarda bulundu ve bu olay bir anda Twitter’da trendtopic haline geldi.
Savage markasının 11 Mayıs’ta gerçekleşen lansmanında, beden tartışma kaynağı oldu. Rihanna hayranları, Fenty Beauty makyaj çizgisinin farklı cilt tonları olduğu için farklı vücut tiplerine göre de ürün olup olmayacağı merak konusu oldu.
Aslında her şey koleksiyonun yeni bedenlerinin görücüye çıkmasıyla başladı. Marka 44DD bedeninin yeterince kapsamlı olmadığı konusunda eleştiri alınca, bu sefer 44DDD büyüklük kategorisini ekledi. Yalnız markanın bu duyuruyu yaptıktan sonra lansmanda 44DDD bedenin koleksiyona dahil olmadığı ortaya çıktı. Marka koleksiyonunu 3X yani bizdeki karşılığı ile 46-48 bedenle sınırlı tuttu.

Hiçbir şey 100 dolardan fazla değildir

Savage markası, özellikle kahverengi tonlarına sahip. Buna rağmen arada nude tonlarında da ürünler bulmak mümkün. Genellikle doğal tonları tercih eden Savage, korseler, küçük elbiseler, tulumlar içeren ürünler de sunmakta.

Kolekisyon ayrıca kelepçe, kamçı gibi aksesuarlar da içeriyor. Markanın 60’lardan ilham alarak marabou elbisesi, şimdiden özel bir hayran kitlesi edinmişe benziyor. Savage x Fenty ayrıca ürünlerini 100 dolar ile sınırlı tutuyor.

İnternet sitesi de sorunlu çıktı

Bu olumsuzluklarla birlikte ürünlerin tanıtıldığı ve online olarak alınabildiği internet sitesinde de aksaklıklar yaşandı. Siteye girenler pek çok ürünü bulamamaktan şikayet ederken sitenin de girişlere izin vermemesi kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadı.

İnternet sitesinde bu gibi olumsuzlukları önlemek için 50 dolar karşılığı alınabilen VIP üyelik olması ise sosyal medyada pek çok kişi tarafından eleştirilen bir başka önemli detay oldu.