Normlara meydan okuyan Prophere, moda dünyasına yön veren yeni kuşağın tavizsiz yaratıcılarının ana akım kültürün etrafında nasıl var olduğuna dair bir duruş sergiliyor.

adidas Originals sıradan olanı bir kez daha göz ardı ederek Prophere’nin sahip olduğu uzlaşmaz bir ifade formuyla, güven sunuyor. Bu yeni sneaker silüetinin kışkırtıcı doğası, kültürel çevrede söz sahibi olanların tutumlarını da simgeliyor.

Prophere: Yıkıcı ve yenilikçi

Bir yaşam tarzı ifadesi olarak Prophere, tasarımda yıkıcı ve yapıda yenilikçi olan beklenmedik bir siluet sunuyor. Cesur bir tasarıma sahip orta tabanı dinamik dokusunu ortaya çıkararak bu yeni modele iddialı bir çekicilik katıyor. Alıştığımız 3 bant tasarımı bu kez kalın bir dokuyla karşımıza çıkıyor ve kolay bağcık sistemiyle birleşiyor.

Kenar deri topuk kafesi, adidas Originals’ın ileri performans yeniliklerinin imzası oluyor. Ayakkabı tek parça siyah ve gri, yumuşak örme üst yapı ile tamamlanıyor. İsyankar tasarıma sahip Prophere sokak giyiminde yeni bir standart tanımlıyor. Koleksiyonun spor giyim parçaları ise aynı kültürle ayakkabı tasarımını tamamlıyor.

adidas Originals Küresel Tasarım Kıdemli Başkan Yardımcısı Nic Galway, “Prophere ile arşivimizin farklı bir görünümüne uzandık. Markamızın cesur silüetlerle oynadığı 90’lı yılların ödün vermeyen estetiğine baktık. Dönemin kışkırtıcı ve uzlaşmaz düşüncesini ele aldık ve günümüz modernizmi içinde yeniden tasarladık. Bu siluet ile 90’ların enerjisini yeni nesil ile buluşturduk” dedi.

Kampanya görselleri de Prophere siluetinin esin kaynağı olduğu yeni nesil yaratıcılara dikkat çekti ve ayakkabı siluetinin doğasını ifade etmek için İngiliz müzik dünyasından Benny Mails, 808 Ink, Oscar Worldpeace ve J Grrey gibi yaratıcılar kampanyada yer aldı.

Prophere’yi 609 TL’lik fiyatı ile adidas Originals mağazalarında, seçili adidas Originals satış noktalarında ve shop.adidas.com.tr adresinde bulabilirsiniz.