Ogün Sanlısoy ve oğlu Ozan Barış otizm farkındalık ayı için birlikte söyledi

Ogün Sanlısoy, otizm farkındalık ayında “Yağmur Çocuk” şarkısını oğlu Ozan Barış Sanlısoy ile birlikte seslendirdi.

 

Ogün Sanlısoy, otizm farkındalık ayında “Yağmur Çocuk” şarkısını oğlu Ozan Barış Sanlısoy ile birlikte seslendirdi. İnsanların otizmlilere bakış açısını sorgulayacakları naif ve vurucu sözleriyle dikkat çeken şarkıda otizmli Ozan Barış’ın “İnsanlar bilmiyorlar, farkımı görmüyorlar” sözlerini seslendirdiği bölüm şarkının tüm duygusunu ve sıcaklığını yansıtıyor. Söz, müzik ve düzenlemesi Ogün Sanlısoy’a ait olan şarkının prodüktörlüğünü Ogün Sanlısoy ve Babajim İstanbul üstlenirken, Ozan Barış’ın şarkıyı söylerken babasının çektiği fotoğraftan hazırlanan dikkat çekici kapak tasarımında ise yine Ogün Sanlısoy imzası bulunuyor.

Tüm gelir otizmli çocukların eğitim hakları için kullanılacak

Sony Music’in katkısıyla bir sosyal sorumluluk projesi olma özelliği de taşıyan “Yağmur Çocuk” şarkısının dijital müzik platformlarındaki yayınlarından elde edilecek tüm gelirler, Ozan’ın annesi Av. Sedef Erken’in kurucu başkanı olduğu İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği’ne bağışlanarak otizmli çocukların eğitim hakları için yapılacak çalışmalarda kullanılacak.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık gününde kurulan derneğin kurucu başkanı Sedef Erken, oğlu Ozan Barış’ın ve tüm otizmli çocukların eğitim hakkı için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvuruda bulunmuş, yıllar süren mücadeleden sonra Ozan Barış kaynaştırma öğrencisi olarak kabul edildiği okuldan mezun olmuştu. Ozan halen bir devlet okulunda kaynaştırma öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor.

“Yağmur Çocuk” şarkısının sözleri ise şöyle;

Yorgun rengarenk ellerin

Karanlığımızdan korktun mu?

N’olur yaklaşsana, bir şey söyle bana

Herkesten kaçar gözlerin

Bir kez baksan son bulur mu?

Hadi anlatsana, derdini paylaşsana

Hiç dinmez yağmurların

İnsanlar bilmiyorlar, farkımı görmüyorlar

Güneşli günler güzel, yağmuru sevmiyorlar

Kirlenmiş hep vicdanlar, arınmak istiyorlar

Bu Tanrı’dan bir mesaj gel,

Herkes kalbinde saklar

Dünyayı sevgi paklar

Sarsam belki affedersin, biz savaşırken sen sustun mu?

Hadi anlatsana, derdini paylaşsana

Söz, müzik, düzenleme: Ogün SanlısoyYorumcu: Ogün Sanlısoy & Ozan Barış SanlısoyProdüktör: Ogün Sanlısoy & Babajim İstanbulFotoğraf ve Tasarım: Ogün Sanlısoy