Madame Tussauds İstanbul’un en yeni üyesi Tolga Çevik

Dünyanın en ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds, Türkiye’nin ve dünyanın birbirinden ünlü isimlerinin balmumundan yapılmış figürlerine bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin en sevilen komedyenleri arasında yer alan Tolga Çevik’in figürü, kendisinin de katıldığı bir lansmanla tanıtıldı.

250 yıllık büyüleyici bir tarihe sahip balmumu müzesi Madame Tussauds, İstanbul İstiklal Caddesi’nde bulunan Grand Pera binasında 2 bin metrekarelik bir alanda eğlenceli ve interaktif bir eğlence için şimdi en yeni figürüyle ziyaretçileri karşılıyor. Yer aldığı sinema filmleri, dizi filmler ve televizyon programlarıyla Türkiye’nin en sevilen komedyenleri arasında yer alan Tolga Çevik’in figürü, Madame Tussauds İstanbul’da kendisinin de katılımıyla düzenlenen lansmanla yerini aldı.

“Artık bir dublörüm var”

Lansmanda oldukça mutlu olduğu gözlenen ve esprileriyle davetlilere renkli anlar yaşatan Çevik, “Burada figürümün bulunması benim için heyecan verici. Bunun bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Sanki ünlülerden oluşan kocaman bir ailenin en yeni üyesi gibi hissediyorum. Ayrıca insanın kendini böyle dışardan görmesi çok farklı bir duygu. Daha önce yurtdışında Madame Tussauds’yu ziyaret etmiştim. Fakat insanın kendi figürünün olması çok farklı bir deneyimmiş” dedi. Gazetecilerden gelen soruları da yanıtlayan Çevik’in, “Bir süredir sizi ekranlarda göremiyoruz, yakın bir zamanda yeni proje olacak mı?” sorusuna verdiği “Figürün yapımı 8 ay sürdü. 8 aydır heykel gibi durup bitirmelerini bekliyordum. Neyse sayelerinde artık bir dublörüm var” cevabı ise gazetecileri kahkahaya boğdu. Çocuklarının da figürü çok merak ettiğini belirten ünlü komedyen, “En kısa sürede “beni” ailece ziyaret edeceğiz” dedi ve telefonunu çıkararak figürüyle birlikte selfie çeken ilk kişi oldu.

Figürün yapımı 8 ay sürdü!

Tolga Çevik figürünün yapım sürecinin başlangıcında Londra’da bulunan Madame Tussauds Stüdyo’sunun kreatif ekibi sanatçıyla İstanbul’da bir araya geldi ve detaylı ölçü alımı, fotoğrafların çekilmesi, saç ve göz rengi referanslarının belirlenmesi için ön çalışma gerçekleştirdi. Yaklaşık 3 saat süren bu çalışmanın ardından sanatçının figürü için kendisinin seçtiği bir poz belirlendi ve bu poz referans alınarak figürün duruş şekli tasarlandı. Saç, kaş ve kirpikleri gerçek saçların tek tek ekilmesi ile oluşturulan figürün yapımı 8 ay sürdü ve Çevik’in de onayıyla figür son halini aldı. Tolga Çevik Madame Tussauds İstanbul’da sergilenecek figürü için orijinal sahne kostümünü hediye etti.