Emma Stone – Ryan Gosling başrollerinde yer aldığı La La Land’e aramızda hayran olmayan var mı? La La Land bir yana diğer filmler bir yana! O halde size şahane bir haberimiz var. Geçen sene beyaz perdede bomba etkisi yaratan La La Land’ın yönetmeni Damien Chazelle yeni bir dizi için Netflix’le el sıkıştı. 8 bölümlük The Eddy isimli dizi, Paris’in inanılmaz atmosferinde geçecek. Bir kulübü, sahibini, müzik gruplarını ve onları çevreleyen kaotik şehrin etrafında dönecek dizi. Jack Thorne’un senaryosunu yazacağı dizinin müzikleri Michael Jackson Bad ve Alanis Morissette’in Jagged Little Pil gibi albümlerin yaratıcısı Glen Ballard emanet. Yapımcı ise Alan Poul.
Dizide ayrıca Fransızca, İngilizce ve Arapça diyalogların yer alacağı belirtiliyor.

Yönetmen Chazelle, “Paris’te çekim yapmayı hep hayal etmişimdir, bu yüzden Jack, Glen ve Alan’ın bu hikayeyle birlikte çalışacağından iki kat fazla heyecan duyuyorum ve Netflix’te bir ev bulduğumuz için de ayrıca heyecanlıyız,” diyor.
Chazelle’in Paris’te çekim yapma hayali gerçeğe dönüşürken, ortaya çıkacak şaheser konusunda sanırız biz ondan daha heyecanlıyız.

La La Land hakkında!
Eğer bu filmi hala izlemediyseniz izlemek için hızlıca harekete geçmenizi tavsiye ederiz. Türkçe ismi Aşıklar Şehri olan La La Land’in başrollerinde Emma Stone – Ryan Gosling yer alıyor. Hayatlarında yön bulmaya çalışan iki tutkulu insan Sebastian ve Mia’nın yolları, Los Angeles’ta trafiğin sıkışık olduğu bir gün kesişir. Her ikisi de sanat tutkunu olan bu iki insan, hayallerini gerçekleştirme yolunda düşe kalka ilerlemektedir. Sebastian gelenekseksel cazın kolonlardan yükseldiği bir kulüp açma hayalinde, Mia ise kafesinde çalıştığı film platosunda kendine uygun tüm oyunculuk seçmelerine katılarak bir rol kapma telaşındadır. Bu iki insanın kalpleri birbiri için atmaya başladığında ortaya çıkan manzarayı hayat şartları bozacak, onları yavaş yavaş hayallerinden uzaklaştırmaya başlayacaktır. Oscar ödüllü Whiplash’in yazarı Damien Chazelle’in yazıp yönettiği bu romantik müzikal, modern zamana adanmış bir Hollywood masalı.