İlişkide her şeyi paylaşmak gerekir mi?

Bu akşamı da kafamızı kurcalayan bazı ilişki sorularıyla kapatalım istedik. Aslında bu sorulara bir cevap aramıyoruz sadece evrene o soruları gönderiyoruz. Bu akşam hadi siz de bize katılın…

İlişkide her an her şeyi sevgiliyle paylaşmak bazen de ters tepebiliyor. Yani aslında aşırı şeffaflık da bir yere kadar işe yarıyor. Örnek isterseniz eğer:

Ne kadar kazanıp neye yatırdığınız

İlişkilerde bizce kesinlikle saklı tutulması gereken bir şey… Çünkü gerek biz kadınların harcamaları gerekse de erkeklerin kazançları ilişkide başlı başına problem olabiliyor. Bazı konular belki de hiç konuşulmadan çözülmeli ne dersiniz? Eğer ilişkide şeffaflık yaratıp, havuz problemleri gibi gelir-gider tablosunu oturtabilen ve bu şekilde beraberliğine devam edebilen çiftler aramızda varsa onlara kocaman bir “helal olsun” diyoruz ama aksi halde bu iş arap saçına dönüyor.

Ailevi durumlar

Bu da çok kritik bir nokta! Bir düşünsenize evleneceğiniz adamın annesi, babası ya da kardeşiyle aslında psikolojik savaş veriyorsunuz… Onu ailesinden uzaklaştırmak uzun vadede sizin ilişkinize kötü yansıyacaktır. Eğer ailesi gerçekten çekilmez derecede kötü değilse kişi aileyle ilgili fikirlerini kendine saklamalı ve kimseyi şişirmemeli diye düşünüyoruz.

Hediye aldı ama

Bir de şu mevzu var. Hediye alan erkek arkadaş! Bu durumda yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal durumu da diyebiliriz. Erkekler hisselerini dile getirmek konusunda pek de başarılı sayılmazlar onun yerine pahalı oyuncaklar, eşyalar alarak göz boyamaya çalışırlar. Bunu yaparken de bizim zevklerimizi düşünmeden kendi beğenileri doğrultusunda hareket ederler. Bunu bilen biz kadınlar da ne yapacağını bilemeyiz… Ona doğruyu söyleyip “beğenmedim” diyerek kalp kırmak mı yoksa ilerleyen zamanda “değiştirme faturasıyla mağazaya gitmek mi?” doğrusu!