Hızlı ve hafif bir makyaj için kullanmanız gerekenler

Kusursuz hızlı ve günlük bir makyaj için bunları uygulayın.

Makyaj yapmak için mutlaka bulunması gereken olmazsa olmaz makyaj malzemeleri vardır. Makyaj yapmak için gerekli malzemeler her an lazım olabileceği için her kadının makyaj çantasında bulunmalıdır. Gerekli olan malzemeler yanımızda olmadıkça iyi bir makyajdan söz edilemez. Peki iyi bir makyaj için gereken malzemeler nelerdir? Hadi birlikte bakalım.

Concealer

Kusursuz bir makyajın en önemli tamamlayıcılarından ve yüze canlılık getiren kapatıcılar (Concealer) makyaj çantalarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Üstelik hem kapatıcı hem de aydınlatıcı olarak kullanılan ürünler pratikliğiyle tercih ediliyor. Inglot’un iki parçadan oluşan yeni ürünü Coverup & Highlight DUO, bir tarafıyla kusurları kapatırken, hafif kremsi olan diğer tarafıyla da cilde aydınlık veriyor.

Ruj

Hazırlanma hızını düşürmemek için biraz özen gerektiren koyu renk rujlar yerine, açık tonda, kremsi formda rujları ya da dudak parlatıcılarını kullan. MAC Giambattista Valli ruju tercih ederek fresh bir görünüme kavuşabilirsin.

Ten rengi göz kalemi

Gözlerinin daha aydınlık ve canlı görünebilmesi için, ten renginde bir göz kalemini kirpik diplerine uygulayabilirsin. Özellikle yorgun olduğunda ve uykudan uyandığında bu ipucu işine çok yarayacaktır. Nars Larger Than Life Long göz kalemini tercih edebilirsin.