Edis ve Sıla yılın en beğenilen sanatçıları oldu!

Son 3 yıldır yılın erkek sanatçısının Tarkan olduğu oylamada bu yıl halk oylarıyla Edis en beğenilen erkek sanatçı seçildi.

21 ülkede aynı anda gerçekleşen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Yılın Bileti oylamasında 2018’in en beğenilenleri kültür, sanat ve eğlence tutkunları tarafından seçildi. Ödüller, UNIQ İstanbul’da gerçekleşen ödül töreninde sahiplerini buldu.

Sanatseverler, 5 – 11 Kasım tarihleri arasında bir hafta boyunca Biletix’in resmi internet sitesi www.biletix.com’da, 2018 yılında gerçekleşen etkinlikler arasından oylama yaparak yılın biletini seçti. 2018’in en beğenilen erkek sanatçısı, enerjik sahne performansı ve popüler şarkılarıyla Edis olurken,en beğenilen kadın sanatçısı ise aynı dalda geçen senenin de galibi olan Sıla oldu.

Son 3 yıldır yılın erkek sanatçısının Tarkan olduğu oylamada bu yıl halk oylarıyla Edis en beğenilen erkek sanatçı seçildi. Geceye katılarak ödülünü Biletix Genel Müdürü Kemal Erdine’nin elinden alan Edis, ‘Şarkılarınız dinlenebilir, radyoda denk gelinebilir, bir gün de ünlü olabilirsiniz ama eğer bir kitle sizin biletinizi almak için emek harcıyorsa o zaman gerçek bir yoldasınız demektir benim için o yüzden herkese çok teşekkür ediyorum’ dedi.

En beğenilen kadın sanatçı seçilen Sıla’ nın ödülünü ise geceye katılan menajeri Serkan Güney aldı.

Nick Cave, Shakira, Massive Attack gibi birbirinden ünlü dünyaca isimlerin de ağırlandığı 2018’de, en beğenilen yabancı sanatçı müzik türlerinin sınırlarını zorlayan, farklı ve yenilikçi tarzını İstanbul’da Türk hayranlarıyla paylaşan Imagine Dragons oldu. Bu sene festivaller Edirne’den Van’a kadar Türkiye’nin her bölgesine ulaştı ve yerli-yabancı birbirinden ünlü isimleri ağırladı. Festival tutkunlarının favorisi ise bu yıl ilk kez düzenlenen GezginFest Van olarak belirlendi. Sahne sanatları kategorisinde tiyatro severlerin en beğendiği oyun, dünyaca ünlü aynı adlı romandan uyarlanan 39 Basamak olurken, en beğenilenmüzikal,bir film olarak tanınan ve müzikal versiyonu en az beyaz perdedeki hali kadar sevilen Ghost the Musical seçildi. En beğenilen stand-up/komedi sanatçısı dalında birinciliği, sosyal medyadaki başarısını sahnelere taşıyan Kaan Sekban aldı.

Katılımcıların en beğendikleri mekanlar ise Zorlu PSM, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi ve KüçükÇiftlik Park oldu.

2019’da kimi izlemek istiyoruz?

Oylamaya katılan sanatseverler, sadece bu yılın en beğenilenlerini seçmekle kalmadı, aynı zamanda 2019’da sahnede görmek istedikleri performansları da Biletix ile paylaştı. Paylaşılanlar arasında Tarkan, Zeytinli Rock Festivali, Tom Odell,Fazıl Say ve Türk izleyicisinin yıllardır sabırla beklediği Coldplay zirvede yer aldı.

Dünyada en beğenilenler

Global sonuçlara bakıldığındaysa, k-pop’un dünyada fırtına gibi estiği onaylandı ve popüler müzik dinleme uygulamalarında şarkıları bir milyardan fazla indirilen ilk Güney Koreli müzik ekibi olan BTS zirveye oturdu.

Yılın biletinde oylama yapan da kazandı

Oylamaya katılanlar arasından şanslı bir kişi de 500 TL değerindeki“Biletix Hediye Kart”ın sahibi oldu.

“Yılın Bileti” oylamasına katılan ve oy veren 2018. kişi olan İsmail Türk, hediye kartını tüm yıl boyunca kültür, sanat, müzik, spor, sahne, aile ve eğitim etkinliklerinden dilediğinde kullanabilecek.

Biletix “Yılın Bileti” oylaması sonuçları

Sahne sanatları kategorisi

En Beğenilen Müzikal: Ghost The Musical

En Beğenilen Tiyatro Oyunu: 39 Basamak

En Beğenilen Stand-up/ Komedi Sanatçısı: Kaan Sekban

Müzik kategorisi

En Beğenilen Yabancı Sanatçı: Imagine Dragons

En Beğenilen Festival: GezginFest Van

En Beğenilen Erkek Sanatçı: Edis

En Beğenilen Kadın Sanatçı: Sıla

2019’da İzleyicilerin Beklediği Etkinlikler: Tarkan, Zeytinli Rock Festivali, Tom Odell, Fazıl Say, Coldplay

En Beğenilen Mekanlar: Zorlu PSM, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi, KüçükÇiftlik Park

Ticketmaster Global “Yılın Bileti” oylaması sonuçları

1.BTS

2.Ed Sheeran

3.Pinkpop