Ece Erken’e 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava şoku!

Ece Erken’e 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Evini dekore eden mimar Jale Barahya hakkında sosyal medyada ‘Ben dolandırıldım, siz dolandırılmayın’ diye paylaşımda bulunan Ece Erken mimarın şikayeti sonrası davalık oldu.

Ünlü sunucu Ece Erken, evinin dekorasyonunu yapan mimar komşusu ale Barahya’ya hakaret ettiği için davalık oldu. İddialara göre; mimar Barahya ile Erken, Ortaköy’de komşuydu. Barahya’nın evini çok beğenen Erken, kendi evinin dekorasyonu için Barahya’ya ait iç mimarlık şirketiyle anlaştı ancak dekorasyon ücretini ödemedi. Barahya da, ona alacak davası açtı.

Mahkemede Barahya haklı bulundu ve Erken’in 145 bin 464 lira ödemesine karar verildi. Ünlü sunucu kararın ardından dolandırıldığını söyleyerek ‘Haram, zıkkım olsun alınan fazla paralar’ diyerek paylaşım yaptı. Barahya, Erken’in aleyhine yaptığı açıklamalar nedeniyle ünlü sunucuya 15 bin liralık tazminat bir davası daha açtı.

Uzlaşmak istemedi

Hakaret ve iftira nedeniyle de Erken hakkında suç duyurusunda bulunan Barahya; Erken’le uzlaşmak istemeyince ünlü sunucu hakkında hakaret suçundan 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.