Aida Keklik – Ameliyatsız Yüz Germe HIFU

Yüz vücudun en dikkat çekici noktasıdır. Bu nedenle yüzde meydana gelen istenmeyen bir görünüm kişinin öz güvenini ve sosyal hayatını ciddi derecede etkileyebilir. Yaşlanma ile yüz hatlarında meydana gelen kırışıklık, sarkıklık, renk değişimleri ya da çizgiler kişileri rahatsız eden değişimlerden bazılarıdır. Dr. Aida Keklik yüzde meydana gelen sarkmaların ortadan kalkmasını sağlayan yeni nesil uygulamalardan birisi olan HIFU Fokus Ultrason yöntemi siz, okurlarımız için tüm detayları ile anlattı.

HIFU Fokus Ultrason Nedir?

HIFU Fokus Ultrason, son yıllarda cildin gerginleştirilmesinde kullanılan, non-invaziv ve ağrısız bir yöntem. Bu yöntemde ultrason enerjisiyle kolajen üretimi destekleniyor ve bu sayede daha sıkı bir cilt elde etmek mümkün oluyor. Bu teknik ile yüzde yenilenme sağlamak, lifting etkisi yaratmak ve sağlamak mümkün. Günümüzde ise vücut konturunun düzenlenmesinde de HIFU Fokus Ultrason yönteminden yararlanılıyor.

Yüze Olan Etkisi

Ameliyatsız yüz germe yöntemi olan HIFU ile cilt yüzeyinin altında yer alan tabakalara ultrason enerjisi uygulanıyor. Bu enerji dokunun hızlı bir şekilde ısınmasını sağlıyor. Hedeflenmiş olan bölgedeki hücreler belirli bir sıcaklığa eriştiğinde hücre düzeyinde hasar meydana geliyor. Ancak bu hasar hücrelerin daha fazla kolajen üretmesini sağlayarak cilt yapısını sağlamlaştırıyor. Ciltte kolajen üretiminin artışı cildin gerginleşmesini ve sıkılaşmasını sağlar.

Neden HIFU Fokus Ultrason?

HIFU Fokus Ultrason uygulaması cildin sadece belirli bir tabakasına etki edebilecek şekilde ayarlanabilmektedir. Bu sayede hücre hasarı sadece o tabaka ile sınırlı kalmaktadır. Tedavide hedeflenmeyen cilt katmanı ya da çevresel dokular uygulamadan hiçbir şekilde etkilenmemektedir. Bu nedenle yüz odaklı uygulamalarda oldukça verimlidir.

HIFU Fokus Ultrason Kimler için Uygundur?

Fokus ultrason hemen hemen herkes için uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak uygulama alanında cilt enfeksiyonu, kistik akne bulunan kişiler için uygun değildir. HIFU Fokus Ultrason sarkmanın yeni başladığı erken dönemde daha etkili olmaktadır. İleri yaştaki ciltte aşırı sarkmanın meydana geldiği kişilerde yeteri kadar etkili olmayabilmektedir. Bu kişiler için daha ziyade yüz germe ameliyatları tavsiye edilmektedir. Yüksek yoğunluklu fokus ultrason, 1 ay sonra görünür bir değişiklik sağlar ancak istenen etkinin tam olarak ortaya çıkması üç ay kadar sürebilmektedir.