Geçtiğimiz yıldan beri popülerliğini biraz bile kaybetmeden devam eden kırmızı göz makyajı trendini bugün sizin için mercek altına alıyorum. Kendinize en basit şekilde nasıl uygulayabileceğiniz de cabası!

Görüldüğü kadar zor değil!

Özellikle Instagram gibi sosyal medyalarda paylaşılan ve hepimizin imrenerek baktığımız o göz makyajları aslında görüldüğü kadar zor değil. Uygun malzemelerle, uygun fırçalarla ve çok basit tekniklerle her şey mümkün!

Kırmızı farlar genellikle yüksek fiyatlı markaların far paletlerinde ya da tekli farlarında mevcut. Ama uygun fiyata sahip olanlar da yok değil, üstelik siz bu işin sadece farla yapılabileceğini mi düşünmüştünüz? O halde tekrar düşünmenin tam zamanı.

Gül kurusu tonlar günlük kullanımda ideal!

‘Ben kırmızıyla gezemem, benim gözüme uymaz!’ diyorsanız gül kurusu tonlarını kullanabilirsiniz. Üstelik uygun ve yüksek fiyatlı her markada bulmak mümkün. Geniş bir karıştırma fırçasıyla gül kurusu tonundaki farınızı gözlerinizin köşelerine ve katlanma bölgesine dağıtın. Gözlerinizin orta kısmına açık pembe, sedefli bir farkı ister işaret parmağınızla, ister kalem bir fırçayla uygulayın. Ardından fırçada kalanları alt kirpik diplerinize geçin ve bolca rimel sürün. İşte bu kadar!

Bırakın eyeliner makyajınıza eşlik etsin!

Kırmızı kullanıyorsunuz diye eyeliner da kullanmaktan korkmayın. Gördüğünüz gibi gayet güzel sonuçlar elde etmek mümkün. Bir eyelinera, üç tane fara ve üç tane fırçaya ihtiyacınız var. Kahve tonlarındaki farınızı gözünüzün katlanma bölgesine bir karıştırma fırçası yardımıyla dağıtın. Daha sonra bir kalem fırça yardımıyla mürdüm tonlarındaki bir farı, sürdüğünüz kahverengi farın üzerine sürerek koyulaştırın. Son olarak kırmızı farınızı tüm göz kapağınıza uygulayın ve karıştırma fırçanızla, gözünüzün katlanma bölgesindeki farı ve kırmızı farı karıştırın. Fırçada kalan farları göz içinize siyah bir kalem uyguladıktan sonra alt kirpik diplerinize geçin. Eyelinerınızı ve rimelinizi sürün; işte bu kadar! Eyeliner sürmekte zorluk yaşıyorsanız rimel sürdükten sonra eyeliner sürmeyi ve önce kuyruktan başlamayı deneyin.

Kırmızı eyeliner!

‘Kırmızı eyeliner nereden bulacağım ben?’ diyorsanız Nyx’in Vivid Brights Eyeliner’larına bakabilir ya da likit mat bir ruju ince veya kesik uçlu bir fırçayla uygulayabilirsiniz. Aynı şey far için de geçerli! Likit mat rujunuzu göz kapağınıza parmağınızla ya da fırçayla yayarak da far etkisi edebilirsiniz. Üstelik normal bir fardan çok daha kalıcı!