Aşk onun hayat kiti

Women's Style'ın kapak kızlarından Betül Demir "Kendi rüzgarımı yaratmanın peşindeyim, kimseyi örnek almıyorum" dedi.

Women’s Style’ın kapak kızlarından Betül Demir bizlere neler söyledi!

O, kariyerinin 11. yılında da kalbinin sesini dinlemeye devam ediyor. İyi müziğin peşinde koşuyor ve sesi, her zaman en güçlü silahı. Hayatını bir de aşkla taçlandırdığı bugünlerde yenilenen enerjisini hissetmemek mümkün değil.

Röportaj & Fotoğraflar: Emre Kara
Stylist: Derya Çopur
Saç: Murat Bayram
Makyaj: Göktuğ Gökhan Yüksel
Mekan: Le Méridien Istanbul Etiler – L’Eclipse Bar
Retouch: Elif Kan
Işık asistanı: Müjdat Bozkır

 

İtalyan stili favorim ama her Türk erkeği buna uygun değil

Bir kadın stilini nasıl belirlemeli, siz kendi stilinizi belirlerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Bir kadın vücudunu iyi tanımalı ve ruhuyla, hayata bakışıyla birlikte stilini belirlemeli. Ben modayı takip ediyorum ama moda diye üstüme olmayan şeyleri giymiyorum. Son iki yıldır stil danışmanım Derya Çopur. 60’lar ve 70’ler modası en büyük ilham kaynağım. O zamanlardan sevdiğim parçaları (benim stilimde) günümüze uyarlıyoruz.

Bir erkeğin tarzı sizce nasıl olmalı?

İtalyan stili benim favorim ama her Türk erkeği de buna uygun değil, hatta çoğu değil. Erkek stilinde cool duruş her zaman tercihim. Bir erkeğin giyiminden önce bakımlı olması şart, her insan için geçerli bu. Kendinizden emin biriyseniz ne giydiğinizden çok nasıl taşıdığınız daha önemli bence. Doğru tercih edilmiş herhangi bir takım elbise her erkek için çok çekici olabilir, markası mühim değil.

Çağan Irmak filmlerinden birinde rol almayı çok istiyorum 

Yeni projeler için görüşmeleriniz de devam ediyor. Bizi neler bekliyor?

Yeni sezonda İlker Ayrık ile başrolünü oynayacağımız, müziklerini Emirhan Cengiz’le birlikte yaptığımız 52 kişilik büyük bir kadrodan oluşan müzikalimiz var. Yönetmenimiz Müjdat Gezen, oyunun yazarı da Kandemir Konduk. Ben Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde müzik okudum ve en büyük hayallerimden biriydi müzikalde oynamak. Geçen yıl Sevgi Müzikali ile tüm sezon kapalı gişe oynadık. Oyunculuk da çok keyifle yaptığım ikinci altın bileziğim diyebilirim. Müzikaller dışında da oyunculuk yeteneğimi sergileyebileceğim teklifler alıyorum. Ama doğru proje benim için çok önemli. Konserler, imza günleri, tiyatro ve üstüne iyi bir sinema filmi neden olmasın… Çağan Irmak filmlerinin aşığıyım mesela, çok isterim onun bir filminde rol almak. Çünkü müziğin gücünü en saf haliyle işler hikayelerine. “Babam ve Oğlum” en sevdiğim filmidir. Mesela yeni albümümde “havadis” şarkısında o filmden bir repliğe yer verdik. “Gitme diyeydim sana açaydım gollarım”, sözlerini Sadettin Dayıoğlu yazmıştı. Ben okur okumaz besteledim. Çok naif güzel bir kadın şarkısı oldu.

Son olarak, yakın zamanda kaybettiğimiz değerli sanatçı Harun Kolçak ile daha önceki albümünüzde düet yapmıştınız. Ölüm haberini alınca ne hissettiniz?

Harun Kolçak, çok büyük bir müzisyen ve yorumcuydu. Bir o kadar da derin bir insandı. Stüdyoda çalışırken ölüm haberini aldım ve o an dünya durdu. Çok üzgünüm çünkü yapacağı daha çok şey vardı. Kendi adıma seslerimiz bir şarkımda saza söze dönüştüğü için çok mutluyum. Çok fazla anımız var. Birgün buluştuk ve Moda’da özel bir okulda müzik dersleri vermek için toplantı yaptık. Dönüşte Beylerbeyi’nde yemek yiyelim istedik. Harun enerjiye çok inanan biriydi, ben de öyleyimdir. Yolumuz Üsküdar’dan geçecekti. Dedim ki; vakit geç olmasaydı Mahmut Hüdai Camii’ni ziyaret ederdik. Dedi ki; önünden geçmeyeceğiz ama niyet kalptense Allah onu gerçek kılar. Moda’dan bindiğimiz taksinin içinde bir bağış kutusu vardı ve bağışlar o cami için toplanıyordu. İkimiz de şaşırdık ve çok mutlu olduk. Çok ilahi bir andı.