Dilek Tekin

ZEI Beauty & Wellness Kurucusu, SPA Master

ZEİ Beauty & Wellness Bodrumluların yeni güzellik sırrı

Spa Master Dilek Tekin, 20 yıllık güzellik ve wellness tecrübesini yeni markası Zei Beauty & Wellness ile Bodrumlulara sunuyor. Zei, butik hizmetlerin yanı sıra her kesime hitap eden hizmet alanları ve fiyat skalası ile dikkat çekiyor. Dilek Tekin ile yeni markası Zei’nin hikayesini, hizmetlerini ve master olduğu Hollywood Masaj terapisini konuştuk.

Bodrum’da kurucusu olduğunuz Zei Beauty hangi hizmetler ile öne çıkıyor?

Zei Beauty & Wellness’de özellikle masajlarımız, cilt bakımları, kalıcı makyaj uygulamaları, zayıflama programları, lazer epilasyon, profesyonel düğün makyajı, organizasyon makyajı, manikür, pedikür, Spa manikürü ve pedikürü, vücut bakımları, jel tırnak, protez tırnak, kalıcı oje uygulamaları yapmaktayız.

Zei’nin anlamı nedir? bu ismi koyarken nereden ilham aldınız?

Zei zarafet, estetik ve inceliğin açılımı manasını taşıyor. Markamıza bu ismi koyarken, güçlü kadınlardan, dünya yönetiminde söz sahibi olan ve güçlü bir duruşu olan kadınlardan ilham aldım.

Erkekler de en az kadınlar kadar güzellik ve bakım hizmetlerine çok meraklı. Erkeklerin en çok talep ettiği hizmetler neler?

Erkek misafirlerimiz özellikle cilt bakımı, zayıflama, bölgesel incelme ve lazer epilasyon uygulamalarını çok talep ediyor. Manikür, pedikür gibi el ve ayak bakımları ve tabii ki masaj terapileri erkek misafirlerimizin vazgeçilmezleri.

Zei’de makyaj konusunda da öne çıkıyorsunuz. Kalıcı makyaj konusunda kişilerin nelere dikkat etmesini önerirsiniz?

Kaş şekillendirme, dudak renklendirme ve şekillendirme, gözlerde kirpik dibine çekilen eyeliner, babyliner ya da dipliner… Bu uygulamalar kişinin yüzünde uzun süre kalacağı ve herhangi bir şekilde onu gizleme şansı olmadığı için, kişinin göz ve kaş yapısına, yüzünün genel ifadesine uyumlu olmalı, doğal durmalı. Misafirlerimize işlemlerin bitmiş halini görebilmeleri için mutlaka öncesinde silinebilir bir uygulama ile simülasyon yapıyoruz. Bu işlemler hem devletten sertifika almış hem de deneyimli kişiler tarafından yapılmalı.

ZEİ’NİN İMZA MASAJI ‘ORİENTAL MASAJ’

Çok köklü bir sektör tecrübeniz var. Sizin, zaman içinde formüle ettiğiniz ya da farklı türleri birleştirdiğiniz Zei’ye özel masaj ya da terapileriniz var mı?

17 yıllık Spa ve wellness tecrübemize dayanarak, sadece bize özel formüle ettiğimiz ‘Oriental Masaj’ımız var. Asya ülkeleri metotlarını Orta Doğu ile harmanlayıp, bize özel mix bir teknik formüle ettik. İçerisinde klasik İsveç masajı, Thai masajı, sıcak taş masajı, Bali masajı var. Bu, kişiyi dinlendirip, rahatlatıp, kaslarına yönelik ağrı dindirici, Thai esnetmeleri ile kişiyi gerginliğinden uzaklaştırıp vücudunu daha esnek bir hale getirmeyi hedefleyen son derece dinlendirici, derin ve rahatlatıcı bir masaj. Bunun yanı sıra, vücut peelinglerimiz var. Deniz tuzu, lavanta tohumu, yeşil çay, gerçek deniz yosunu ve ölü deniz çamuru ile kendi karışımlarını yaptığımız vücut bakımlarımız bize özel ve misafirlerimiz arasında çok popüler.

Bodrum’da evlere, farklı mekanlara hizmet veriyor musunuz? Bu konuda hangi hizmetleriniz var?

Bizim özellikle keyfine düşkün, evinin sıcak ortamında ve rahatlığında terapi almak isteyenler için masaj, cilt bakımı, profesyonel makyaj, manikür, pedikür gibi hizmetlerimiz var. Villalara, evlere, lüks yatlara, teknelere bu hizmeti veriyoruz. Sırt ve omurga problemleri olan belli bir yaşın üzerinde misafirlerimize de evlerinin konforlu ortamında hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Burada özellikle ağrı dindirici, medikal masajlarımız, vücut bakımlarımız, peelingler, yosun sarmaları, manikür, pedikür, makyaj ve cilt bakımları çok talep ediliyor.

‘New You’ sizin üzerine çok önem verdiğiniz bir projeniz. Nedir ‘New You’ konsepti? Hangi hizmetleri barındırıyor?

‘New You’ kelime anlamı ile ‘Yeni bir sen’ demek. Saçını, makyajını, kilosunu, giyimini, hayat tarzını değiştirmek isteyen misafirlerimize danışmanlık hizmeti veriyoruz. Önce yüz yüze bir görüşme ayarlayıp sevdiği, sevmediği şeyleri, nasıl bir değişiklik istediğini öğreniyoruz. Sonra onu uzman arkadaşlarımıza yönlendiriyoruz. Burada saç modelini, saç rengini değiştirmek, yüz hatlarında ona yakışacak şekilde değişiklikler yapmak, kalıcı makyaj, ipek kirpik, kaş ve kirpik laminasyonu uygulamaları, makyaj stili konsültasyonu, kıyafet, stil belirleme, vücudunda zayıflama ya da epilasyon gibi hizmetler mevcut. Ekibimizde dünyaca ünlü doktor arkadaşlarımız da var, gerek duyulursa onlar da cerrahi operasyonlar ya da küçük dokunuşlar yapabiliyorlar. Sonuçta saçından tırnağına kadar çok köklü ve güzel bir değişim yaşanıyor, danışanlarımız yeni bir hayata başlangıç yapıyor.

Hollywood Masajı’nı Türkiye’de uygulayan ender kişilerden birisiniz. Bu masajı ne zaman, nasıl öğrendiniz? Hollywood Masajı nedir?

Hollywood Masajı’nı on bir yıl boyunca eğitim aldığım dünyaca ünlü Six Senses Spa’da tanıştığım Amerikalı bir terapistten öğrendim. Kendisinden eğitim aldıktan sonra Amerika’ya gidip onunla birlikte çalışma fırsatım da oldu. Hollywood Masajı yüzü kaldırmaya yönelik, anti-aging ve lifting özelliği olan bir yüz terapisi. Dekolte, boyun, omuz, yüz hatları, göz çevresi, yüzün saç hattı, alın, saç içi, kulak arkası bu masajı içeriyor. Tamamen kolajen artırımını destekleyici, yüzü kaldıran, mikro kanlanmayı hızlandırıp daha genç, ferah ve ışıl ışıl bir cilt elde ediyoruz. Masajın orijinal aşamalarına kendi formülümü de ekleyerek onu bir üst kademeye çektim, bu tabii bugün benim sırrım. Ama bu masajı mesleğine aşkla bağlı olan terapistlere öğretmek de istiyorum. Bununla ilgili, ileride hem deneyimlerimi paylaşabileceğim hem de sektöre istihdam yaratabilecek bir akademi açmayı planlıyorum.
DİLEK TEKİN KİMDİR?

Ailem aslen İran göçmeni, 79 yılında rejimden kaçıp Türkiye’ye, İzmir’e yerleşmişler. Küçük yaşlardan itibaren güzelliğe, iyi görünmeye ve bakıma çok düşkündüm. 17 yaşımda Milas’ta kendi güzellik salonumu açtım ve dört yıl işletmeciliğini yaptım. 2005’de Kempinski Barbaros Bay’da dünyaca ünlü Six Senses Spa’nın ekibine katıldım. Önce güzellik uzmanı, ardından terapist olarak çalışmaya başladım. 2011’de bu işletme bünyesinde Tayland’a gittim. Bangkok’ta spa ve wellness eğitimleri aldım. Bir süre sonra bu işimden ayrılıp, Koh Samui adasındaki lüks zincir otel işletmecisi iş insanı ile birlikte bir spa markası yarattım. Türkiye’nin en ünlü beş yıldızlı otellerinden Rixos Bodrum, Rixos Göcek, Vouge Bodrum, Kefaluka Resort, Amara Island gibi otellerde lüks spa hizmetleri verdik. 2021’in sonunda Zei Beauty & Wellness’ı açtım. Bugün Zei’nin yanı sıra Dubai ve Azerbaycan’da kurulumunu yaptığım halen devam eden spa işletmelerim var. Zei, 500 metrekare bir alanda hem kişiye özel, butik hizmet veriyor hem de her kesime hitap eden hizmet alanlarına ve fiyat skalasına sahip. Bu sene, Diamonds Of Turkey Awards tarafından yılın en başarılı Spa ve Güzellik Salonu ödülünü aldık.